Омбудсмен прокоментував примусові доставки громадян до ТЦК

Дмитро Лубінець заявив, що працівники ТЦК не мають права застосовувати силу до цивільних чи примусово їх затримувати, фото олександра Медведєва / NV

Дмитро Лубінець зазначив, що працівники ТЦК не мають права застосовувати фізичну силу та примусово затримувати людей

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець засудив дії працівників ТЦК, які вимагають від громадян України документи або фізично затримують просто посеред вулиці. Про це він сказав у інтерв’ю NV, опублікованому в середу, 17 січня.

Він наголосив, що у працівників військкоматів немає прав на подібні дії проти цивільних.

«Основне питання, яке порушують громадяни України, — це невідповідність мандатів ТЦК. Це коли вони вимагають перевіряти документи, забирають документи й фізично затримують громадян України. У них таких прав немає», — зазначив він.  

Омбудсмена особливо обурюють випадки, коли працівники ТЦК застосовують фізичну силу до громадян України. Він підтвердив, що до його відомства зверталися із такими заявами.

«Я не скажу, що вони [випадки, схожі на викрадення] системні, що їх багато, але з такими випадками до нас теж звертаються. Все дуже просто. Я відкриваю провадження і направляю всі запити. А також до деяких ТЦК ми відправили моніторингові перевірки», — наголосив Лубінець.

За словами омбудсмена, після того, як факти підтверджуються, він ставить це питання на рівні керівництва, «щоб до них відкривалось дисциплінарне якесь провадження, і вище керівництво приймало рішення щодо покарання своїх підлеглих».

Загалом, за словами Лубінця, кількість звернень до омбудсмена за 2023 рік удвічі перевищує кількість звернень, які надійшли у 2022 році.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності