• Головна
  • Україна
  • Лубінець знайшов у законопроєкті про мобілізацію норми, які суперечать Конституції

Лубінець знайшов у законопроєкті про мобілізацію норми, які суперечать Конституції

Дмитро Лубінець детальніше розповість про норми, які суперечать Конституції, коли документ надійде до нього, фото «Укрінформу»

Уповноважений ВРУ з прав людини наголосив, що Україна не повинна уподібнюватись Росії, де не діють закони

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що коли офіційно отримає на погодження запропонований урядом законопроєкт про мобілізацію, він вкаже на норми, які можуть суперечити Конституції. Про це Лубінець заявив в ефірі телемарафону ввечері в середу, 27 грудня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

«Я завжди ставлюся до всіх процесів, які відбуваються на території нашої держави і не тільки, виключно через національне і міжнародне законодавство. У цьому законопроєкті, на мій погляд, є норми, які суперечать Конституції. Я прямо буду про це писати, коли цей законопроєкт зайде офіційно на погодження до мене», — сказав омбудсмен і додав, що, ймовірно, отримає документ під час його розгляді у профільному парламентському комітеті. За його словами, коли законопроєкт буде отримано, офіс уповноваженого його детально вивчить та робитиме свої заперечення.

Як уточнив Лубінець, йдеться, зокрема, про низку обмежень, передбачених у законопроєкті щодо осіб, які ухиляються від мобілізації. Наприклад, про заборону на операції з нерухомістю, керування особистим транспортом, використання грошей. Лубінець наголосив, що це пряма норма Конституції — людина не може бути обмежена у своїх правах.

«Якщо людина офіційно володіє, наприклад, будинком, то не можемо ми на рівні закону заборонити їй продати цей будинок або купити інший. Це прямо суперечитиме Конституції. Так, є норма, яка прямо дозволяє обмежувати права в умовах воєнного стану, але ці права не можуть бути обмежені нескінченно», — пояснив омбудсмен.

Уповноважений ВРУ з прав людини наголосив, що Україна не повинна уподібнюватись Росії, де не діють закони.

«З одного боку, ми захищаємо нашу державу, захищаємо всіх громадян, ми воюємо проти Російської Федерації. Але ми не можемо дійти до того самого стану, що, воюючи проти Російської Федерації, перетворимося на щось, схоже на Російську Федерацію, коли в нас не діятимуть ні закони, ні норми, а Конституція перетвориться просто на папірець», - сказав Лубінець.

Нагадаємо, на Різдво Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби», у якому регулюються питання щодо відстрочки від призову на військову службу, у тому числі людей з інвалідністю. У законопроєкті уряд пропонує парламентарям накласти низку обмежень на тих громадян, які не виконали обов’язки щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, для порушників правил військового обліку та законодавства про оборону підвищити штрафи, а за відмову проходити медогляд позбавляти волі так само, як за ухилення від мобілізації.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності