• Головна
  • Україна
  • СБУ ліквідувала канал, яким з України в Росію втікали колаборанти

СБУ ліквідувала канал, яким з України в Росію втікали колаборанти

СБУ ліквідувала канал, яким з України в Росію втікали колаборанти

Поїздки здійснювали під виглядом комерційної діяльності місцевого АТП

Служба безпеки України заблокувала у Запоріжжі канал незаконних пасажирських перевезень до Росії і тимчасово окупованих регіонів України та у зворотному напрямку. Серед клієнтів підпільних рейсів були колаборанти, які намагалися виїхати до РФ, щоб втекти від правосуддя. Нелегальні поїздки здійснювали двома автобусами під виглядом комерційної діяльності місцевого автотранспортного підприємства.

Маршрут у бік Росії пролягав через декілька європейських країн. Для безперешкодного пересування по території країни-агресора фігуранти платили до її бюджету необхідні податки та збори. Завершувалася поїздка в тимчасово окупованих районах на сході та півдні України, куди автобуси заїжджали з території Росії.

Вартість квитка на такий рейс становила 350 американських доларів в одну сторону. Для проїзду по тимчасово захоплених територіях нашої держави зловмисники співпрацювали з представниками місцевих окупаційних адміністрацій. Серед іншого – фігуранти отримували від російських загарбників «замовлення» на приховане вивезення їхніх поплічників з підконтрольної Україні території.

Таким нелегальним «трафіком» хотіла скористатись мешканка тимчасово окупованої частини Запоріжжя, яка «допомагала» агресору проводити псевдовибори до місцевих «законодавчих зборів РФ». Згодом зловмисниця виїхала до Вінниччини, щоб приховати у родичів гроші, які отримала від загарбників за проведення фейкового плебісциту. Після цього вона збиралась замовити квиток у зворотному напрямку через фігурантів-перевізників. Але співробітники СБУ своєчасно викрили колаборантку і затримали її.

Як встановило слідство, нелегальні перевезення організував мешканець Запоріжжя, який раніше відбував покарання за розбій. До протиправної діяльності він залучив двох своїх знайомих, що займались пошуком клієнтів та вели “чорну” бухгалтерію. Щомісяця ділки заробляли до 1 млн грн.

Наразі всім трьом фігурантам повідомлено про підозру за чч. 2, 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності