• Головна
  • Україна
  • Легкоатлета, який шпигував для ФСБ, засудили до 15 років позбавлення волі

Легкоатлета, який шпигував для ФСБ, засудили до 15 років позбавлення волі

Легкоатлета, який шпигував для ФСБ, засудили до 15 років позбавлення волі

Злочинець до 1992 року служив у лавах Таманської дивізії на території Росії

До 15 років тюрми засудили легкоатлета, який виявився агентом ФСБ. Зловмисником виявився тренер з Хмельниччини, який майже щодня пробігав від 10 до 50 км і знімав на відео місця базування та маршрути руху українських військ. Для цього використовував камеру власного мобільного телефону, який статично закріплював на руці.

Серед основних завдань «бігуна» була розвідка локацій із важким озброєнням та боєприпасами ЗСУ. Також російський агент розробив для окупантів топографічну схему, в якій позначив координати українських блокпостів на основних автошляхах регіону. Розвідувальна інформація потрібна була загарбникам для планування повітряних обстрілів та можливих розвідувально-диверсійних операцій.

Контррозвідники СБУ затримали зловмисника у травні 2022 року «на гарячому», коли він приховано фотографував один з місцевих об’єктів Укрзалізниці.

Як встановило слідство, 55-річний спортивний тренер був дистанційно завербований кадровим співробітником ФСБ у березні 2022 року. У поле зору агресора він потрапив як колишній випускник Ленінградського військового училища, де навчався ще за часів СРСР, а потім до 1992 року служив у лавах Таманської дивізії на території Росії. Згодом він звільнився з військової служби та переїхав в Україну. За кожне виконане вороже завдання зловмисник отримував від окупантів грошову винагороду, яка надходила на його банківську картку.

На підставі зібраних доказів суд визнав агента ФСБ винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Суд призначив йому 15 років тюрми з конфіскацією майна.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності