В Україні з’явиться нова монета номіналом 10 гривень

В Україні з’явиться нова монета номіналом 10 гривень

Монета має назву "Антонівський міст"

З 10 листопада 2023 року Національний банк України вводить в обіг нову монету номіналом 10 гривень. Вона є пам'ятною і присвячена річниці звільнення частини Херсонської області. Пам'ятна монета має назву "Антонівський міст".

Рік тому, під час втечі з правого берега Дніпра, війська агресора підірвали Антонівський міст, знищивши кілька його прогонів. І зараз він стоїть зруйнований, але з непохитною рішучістю очікує на Перемогу та повоєнне відновлення, щоб знову об’єднати правий та лівий береги незалежної і єдиної України. Віримо, що незабаром так і буде”, –зазначив Голова НБУ Андрій Пишний.

Дизайн монети

Пам’ятна монета «Антонівський міст» ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року.Проте її реверс – тематичний та містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету, а також транспортні розв’язки на обох кінцях мосту, що роблять його цікавим і оригінальним.

Зазначається, що пам'ятна монета, як і всі інші монети, обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень на всій території України. НБУ випустив 10 млн штук тематичних монет, скоро їх всіх введуть в обіг.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності