• Головна
  • Україна
  • У Києві викрили масштабну схему ухилення від мобілізації, до якої причетні посадовці дев’ятьох військкоматів

У Києві викрили масштабну схему ухилення від мобілізації, до якої причетні посадовці дев’ятьох військкоматів

У Києві викрили масштабну схему ухилення від мобілізації, до якої причетні посадовці дев’ятьох військкоматів

До виготовлення фальшивих документів причетні посадовці одного із районних ТЦК Київської області, представники ще щонайменше семи київських районних військкоматів та одного на Закарпатті

СБУ спільно з ДБР викрили масштабну схему ухилення від мобілізації у Києві. До цієї схеми були залучені посадовці дев’ятьох військкоматів переважно з Києва та області, керівниця ВЛК Макарівського району Київщини та спільники з інших областей України. Про це повідомили в ДБР у середу, 1 листопада.

Організував оборудку колишній начальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію, проте зберіг необхідні зв’язки. Під його контролем інші учасники схеми вносили недостовірні дані до військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку через непридатність до військової служби за станом здоров’я. До пакета фальшивих документів входили підроблені довідки ВЛК, оформлені без проходження військовозобов'язаними встановленої процедури. Окрім цього, учасники схеми радили ухилянтам місця та способи перетину кордону.

Більшість фіктивних документів оформлювали в одному із районний ТЦК та СП Київської області, але до схеми також були залучені представники ще щонайменше семи київських районних військкоматів та одного на Закарпатті. За інформацією ДБР, фігуранти допомагали ухилянтам й в інших регіонах України.

Організатор чітко продумав структуру злочинного угруповання. Одна частина організації відповідала за пошук клієнтів, інша ж за фальшиве оформлення документів. Представники цих гілок для конспірації між собою не перетиналися.

У ДБР повідомили, що за цією схемою за кордон могло виїхати щонайменше 100 ухилянтів. Вартість послуг складала від 6 до 10 тис. доларів з однієї особи в залежності від стартового пакета документів. Клієнтами були як колишні студенти, так і банкіри з дорослими синами. Наразі працівники ДБР встановлюють точну кількість ухилянтів, які оплатили послуги.

Організатору схеми та шести особам з його найближчого оточення повідомили про підозри за створення, керівництво злочинною організацією та участь у ній, незаконне переправлення осіб через державний кордон України, службове підроблення (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України).

Всіх учасників схеми затримали правоохоронці, їм готують запобіжні заходи. Також слідчі встановлюють осіб, причетних до схеми.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності