• Головна
  • Україна
  • На березі Десни невідомі відрубали та викрали носову частину древнього човна

На березі Десни невідомі відрубали та викрали носову частину древнього човна

На березі Десни невідомі відрубали та викрали носову частину древнього човна

Цей човен археологи знайшли на початку серпня

На березі Десни біля Чернігова відрубали та викрали носову частину древнього рибальського човна-довбанки.

Про це повідомляє Центр археології та стародавньої історії Північного Лівобережжя

"“Любителі старовини” відкопали носову частину дубового човна-довбанки, виламали чи відрубали саме носову частину, що нависала над водою. Доля цього фрагменту на сьогодні невідома. Решта човна знаходиться в схилі", — пише центр археології.

Додамо, 8 серпня 2023 року, археологи повідомили, що знайшли біля Чернігова у Десні рибальський човен-довбанку.

Науковці Інституту археології НАН України обстежили човен, розчистили його частково, сфотографували й створили 3D-модель.

Дно човна археологи не дослідили, оскільки воно знаходиться нижче рівня річки. Над ним нависає п'ятиметровий схил, тому подальші роботи були припинені. Коли дослідження було завершене, човен засипали річковим піском.

Те, що було видно з-під землі, це 2,7 метра носової частини човна-довбанки з нарощеними дощатими бортами. Археологи припускають, що це рибацький човен-довбанка, такими користувалися рибалки на Десні й Дніпрі від XVIII до початку XX століть. Вони мали довжину від восьми до 12 метрів та до двох метрів ширину. Їх використовували для промислового лову риби.

Човен видовбаний з дубової колоди, що розширюється з 16 сантиметрів до півтора метра. Цей елемент слугував кілем. Обабіч нього були нашиті дошки з верби чи липи, що кріпилися до основи дерев’яними шкантами діаметром до трьох сантиметрів. Вони були прибиті двома залізними цвяхами.

Ширина дощок — 45-50 сантиметрів, товщина — п'ять.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності