Зроблена із кістки: в Ізраїлі археологи знайшли старовинну ляльку

Зроблена із кістки: в Ізраїлі археологи знайшли старовинну ляльку

Більшість іграшок тоді робили з різних кісток тварин, зокрема з ніг верблюдів, корів

Нещодавно в Ізраїлі дослідники виявили рідкісну ляльку віком близько тисячі років.

Про це пише видання China.or.cn.

Ізраїльське управління старожитностей цього тижня повідомило, що вона була зроблена з кістки.

Її знайшли під час розкопок на археологічній ділянці Уша. Ця територія розташована на півночі Ізраїлю. Це зовсім неподалік середземноморського міста Хайфа.

За словами дослідників, такі ляльки раніше були досить популярні. Такі іграшки були доступні для всіх членів суспільства в Ізраїлі. Вперше вони з'явилися у ранній мусульманський період у VII столітті. Проіснували такі іграшки до хрестових походів.

У восьмому столітті ляльки вже стали простішими за формою. Їхньому виготовленню також протистояли релігійні організації. Церква протидіяла відтворенню деталізованого вигляду особи.

Лялька із півночі країни датується саме мусульманським періодом. Тільки їх виробляти було не так просто. Більшість іграшок тоді робили із різних кісток тварин, зокрема з ніг верблюдів, корів. Іноді використовували кіз та овець.

Щодо матеріалу нової ляльки наразі невідомо.

Археологи також зазначають, що раніше ляльки використовували не лише для іграшки для дітей. Вони також грали роль навчального інструмента. Представників жіночої статі готували до материнської ролі у суспільстві за допомогою ляльок.

Нагадаємо, поблизу узбережжя Хорватії підводні археологи знайшли вцілілий корабель часів Римської імперії. Йому близько 2 тисяч років.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності