• Головна
  • Україна
  • У Києво-Печерській лаврі вперше відправлять панахиду за гетьманом Мазепою

У Києво-Печерській лаврі вперше відправлять панахиду за гетьманом Мазепою

У Києво-Печерській лаврі вперше відправлять панахиду за гетьманом Мазепою

Панахида за гетьманом Мазепою стане початком відродження в українській Лаврі традиції вшанування видатних постатей національної історії та культури

У Києво-Печерській лаврі вперше в історії української святині відправлять панахиду за її меценатом і ктитором  гетьманом Іваном Мазепою.

Про це повідомляють на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

Богослужіння відбудеться 11 червня 2023, в день Всіх святих у Всіхсвятській церкві, збудованій коштом Івана Мазепи. Панахиду проведуть з нагоди 325-річчя освячення храму.

«У цей день вперше в історії Києво-Печерської лаври буде відправлено панахиду за її меценатом і ктитором – гетьманом Іваном Мазепою, якого за небажання коритися Московії ще за життя було піддано анафемі російською імперською церквою. Жодна з українських церков ніколи не визнавала чинності цієї анафеми, а українці по всьому світу молилися за його упокій. Натомість в московському патріархаті “проклинати” Мазепу продовжували і за часів незалежної України, і навіть після початку війни у 201 році. Відтепер історичну і духовну справедливість буде відновлено», – написали в повідомленні.

Панахида за гетьманом Мазепою стане початком відродження в українській Лаврі традиції вшанування видатних постатей національної історії та культури.

«А в лаврських храмах лунатиме молитва Богові за Україну, за захисників та захисниць нашої країни та нашого народу», – додали в повідомленні.

Захід відбудеться з благословіння Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Довідково:

Анафема на гетьмана Івана Мазепу була накладена 12 листопада 1708 року за наказом російського царя Петра I, у зв’язку з переходом гетьмана на бік шведського короля Карла XII у Великій Північній війні. Це стало початком боротьби російського царату з українською державністю.

У вересні 2018 року Вселенський патріарх і синод Константинопольської церкви зробили заяву, що вони ніколи не визнавали дійсною анафему на Івана Мазепу, тому що вона була політично вмотивована.

Нагадаємо, державі повернули 79 об’єктів Києво-Печерської Лаври.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності