Україна на Олімпіаді 2020: перші перемоги та невдачі

Поки українці завоювали дві медалі.

Наші перемоги

23-річна киянка Дар’я Білодід завоювала першу українську медаль на Олімпійських іграх в Токіо, виборовши бронзу у змаганнях з дзюдо у ваговій категорії до 48 кг. Бронзова медаль Білодід стала першою в історії України для жіночого дзюдо.

Вона здолала Міліцу Ніколіч із Сербії, Катаріну Кошту з Португалії та ізраїльтянку Шіру Рішоні в двобої за третє місце. У півфіналі українку здолала японка Фуна Тонакі.

Ігор Рейзлін став другим українським призером на Олімпіаді. Він також здобув бронзу у чоловічому фехтуванні на шпагах. На шляху до півфіналу переміг двох швейцарців та єгиптянина, в ½ фіналу поступився французу Ромену Каннону. У вирішальному поєдинку із італійцем Андреа Сантареллі виграв з рахунком 15:12.  Результат Рейзліна є історичним. Ніколи раніше Україна не проходила у півфінал одиночного турніру з чоловічої шпаги.Ця Олімпіада є першою для 37-річного Ігоря Рейзліна.Олена Костевич посіла четверте місце у змаганні з кульової стрільби (10м). Також четверте місце виборов і львів’янин Павло Коростильов  у стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів.Наймолодший олімпієць в складі збірної України 15-річний Олексій Середа в парі з Олегом Сербіним посів шосте місце в фіналі змагань з синхронних стрибків у воду.

Головні розчарування

Сьогодні вранці одна з найбільших надій України на медаль вилетіла вже в першому раунді. Йдеться про фехтувальницю на шаблях Ольгу Харлан. Попри оптимістичні прогнози експертів, вона поступилася китаянці Ян Хеньюй в 1/32 фіналу з рахунком 15:12.

Харлан –  найбільш титулована спортсменка в складі збірної України на цій Олімпіаді.Українець китайського походження Лей Коу вилетів вже в другому раунді змагань з настільного тенісу від єгиптянина Омара Ассара.Додамо, що 28 липня у індивідуальних змаганнях стрільби з лука виступить львів’янка Вероніка Марченко. Вона зійдеться в протистоянні з китаянкою Лі Чен-Їн. Подивитися Олімпійські ігри можна на каналах UA:Перший и Eurosport.

Нагадаємо, у Львові працює фан-зона, у дворику міської Ратуші. Тут також можна вболівати за представників України на Олімпіаді.