У Львові показали виставу про життя ЛГБТ-людей

У Львові показали виставу про життя ЛГБТ-людей

Це — постдокументальний мюзикл про страх іншості

У Львові відбулися прем'єрні покази вистави “146 зірок, видимих неозброєним оком”. Це постдокументальний мюзикл про страх іншості.

146 зірок складають сузір’я єдинорога. І їх насправді можна побачити неозброєним оком. У масовій культурі єдинорога вважають символом ЛГБТ-спільноти.

Виставу створили у співпраці з Освітнім центром з прав людини у Львові за підтримки Українського культурного фонду, Посольства Нідерландів в Україні, Національного демократичного інституту та Уряду Швеції. В її основі  - соціологічне дослідження якості життя ЛГБТ-людей у Львові.

“Ми вже до цього співпрацювали з Освітнім центром, і вони запропонували нам створити виставу на основі досліджень якості життя ЛГБТ-людей у Львові. До вистави увійшли інтерв'ю учасників дослідження”, - розповів завідувач трупи Андрій Матюнка.

Робота над виставою розпочалася ще у квітні. Андрій Матюнка поділився, що це був нелегкий процес у період пандемії, бо не всі актори мали змогу бути на репетиціях.

Загалом щодо ставлення акторів до вистави, він додав, що ідею вони сприйняли по-різному: хтось був максимально за, хтось був скептично налаштований.

“У результаті усі працюють. У нашому театрі кожен вільний говорити й робити те, що хоче. Акторам і акторкам, які мали на початках якісь упередження, давали можливість говорити у монологах про те, що їм не подобається. У процесі роботи вони переглянули свої погляди й тепер на виставі  немає жодного негативу”, - зазначив завідувач трупи.

Також усі актори та акторки пройшли інформаційну сесію про дискримінацію в Україні.

“146 зірок, видимих неозброєним оком” - це нелінійна вистава, там немає постійних персонажів чи одного сюжету. Актори змінюють образи залежно від сцен, які можуть існувати окремо одна від одної. Це також інтерактивна вистава, де глядачі та глядачки могли скористатися вільним мікрофоном та висловити свою думку, щодо тієї чи іншої сцени, загалом теми вистави. Від глядачів залежало, які саме сцени  виконували на сцені. Актори пропонували обрати, що відбуватиметься: пісня чи монолог, сцена з однією назвою чи з іншою. Таким чином кожна нова вистава відбувається за унікальним сценарієм, який разом з акторами пишуть глядачі.

Крім цього, у виставі присутні уривки з інтерв'ю реальних людей. Ось деякі частини з них:

Загалом “146 зірок, видимих неозброєним оком” - це проєкт-колаборація великої кількості  людей. У творчу команду вистави були долучені: драматургиня Оксана Данчук, польський сценограф Мачей Богдановіч, дизайнер Руслан Багінський та художниця з костюмів Оксана Пігель. Автор текстів пісень Володимир Бєглов разом з композиторами Володимиром Помірком та Оксаною Цимбаліст створили для вистави 5 музичних творів.

Наступний показ вистави відбудеться 8-го жовтня. За репертуаром і анонсами можна пильнувати на сайті театру.

Додамо, що 80% ЛГБТ-підлітків не почуваються у безпеці в школі. У зв'язку з цим, майже 30% дітей уникають того, щоб заходити у вбиральні у школах, 20% - бояться відвідувати їдальню, майже половина учнів уникають шкільних заходів. Про це свідчать результати Національного дослідження шкільного середовища в Україні.

Театр

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності