• Головна
  • Світ
  • Норвегія запровадить жорсткіші умови для українських біженців

Норвегія запровадить жорсткіші умови для українських біженців

Норвегія відмовляється від поселення українських біженців у готелях та відпочинкових комплексах, фото ілюстративне

Кількість українських біженців у Норвегії продовжує зростати через великі виплати. Водночас переважна більшість українців у Норвегії не працевлаштовуються

Норвегія змінює соціальні умови та правила для українців, що оформлюють в країні статус тимчасового захисту, намагаючись зменшити «розрив» з умовами у сусідніх країнах, який робить Норвегію дуже привабливою для переїзду, пише в четвер, 7 грудня, «Європейська правда» з посиланням на NRK.

Норвезький уряд вирішив змінювати умови для українців з тимчасовим захистом, щоб додатково не приваблювати нових людей. Зміни торкнуться житлових умов, виплат родинам з дітьми та можливості поїздок додому в Україну.

Зокрема, хочуть скасувати виплату «заднім числом» соціальної допомоги на дитину за перші 12 місяців перебування в країні, яку виплачують після продовження тимчасової посвідки на проживання за підсумками першого року (і при цьому родини можуть отримувати нові щомісячні виплати). Перехідні умови для родин, які вже перебувають у Норвегії на момент змін, ще погоджують.

Також уряд хоче посилити контроль за поїздками додому в Україну тих, хто отримує у Норвегії соціальні виплати і має посвідку на проживання – щоб люди, які отримують виплати, справді проживали у Норвегії більшість часу. Поїздки додому потрібно буде обґрунтувати. Якщо ж вони суперечитимуть умовам посвідки на проживання, це може призвести до її втрати.

Новоприбулі українські біженці, які потребують житла, повинні будуть звертатися виключно до Національного центру прийому у муніципалітеті Роде. Опція розселення у готелях і комплексах відпочинку більше не буде доступною, якщо люди поїхали в інший регіон – Національний центр прийому стає єдиною «точкою входу» для того, щоб отримати житло, а від розселення у готелях загалом планують відмовлятися. Також уряд Норвегії хоче запровадити певний «період очікування» перед тим, як люди отримають доступ до повного пакета соціальної підтримки.

Головною причиною перегляду правил став великий інтерес до Норвегії українців, які виїхали у Європу через війну, та вигідніші умови, ніж у сусідніх країнах. Так, станом на серпень виплати для українців у Норвегії були у 2-4 рази вищими, ніж ті, на які можна розраховувати у Швеції, та приблизно вдвічі більшими, ніж у Данії. За останні два місяці у Норвегію приїхали оформлювати тимчасовий захист на 50% більше українців, ніж сукупно до Данії, Швеції та Фінляндії, тому країна відчуває дедалі більше навантаження на систему.

Раніше у жовтні в уряді почали обговорювати програму, яка стимулюватиме прибулих у Норвегію українців швидше починати працювати. Для прикладу, в Данії, за останніми даними, офіційно працевлаштовані 56% українців з тимчасовим захистом, тоді як у Норвегії цей показник з серпня до жовтня включно знизився з 19,3% до 18,1%.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності