• Новини
  • Золото та ще 7 медалей: перший день України на Паралімпіаді 2020

Золото та ще 7 медалей: перший день України на Паралімпіаді 2020

Нагороди здобули у плаванні та фехтуванні.

Сьогодні, в перший день Паралімпійських ігор, українські спортсмени здобули 8 медалей. Зараз збірна України є п'ятою у медальному заліку.

Українська фехтувальниця Євгенія Бреус здобула дебютну медаль для збірної України на Паралімпійських іграх в Токіо. Вона виборола бронзу у фехтуванні на візках.

У вирішальному "бронзовому" поєдинку здолала представницю Угорщини з рахунком 15:10. Проте у фінал українку не пустила грузинка — Євгенія поступилася їй у півфіналі з рахунком 12:15. До цього Бреус розгромила росіянку 15:7, та пройшла китаянку 15:11.

Дебютне срібло України виборов плавець Антон Коль. У запливі на 100 м на спині українець став другим, поступившись першому ізраїльтянину всього лише на 0.3 секунди. Третім став італієць, який фінішував на 4 секунди пізніше нашого спортсмена.

Антон Коль змагався у класі S1 з вродженою вадою опорно-рухового апарату.

У 2016-му він здобув дві бронзові нагороди на Іграх у Ріо-де-Жанейро - на дистанціях 50 метрів та 100 метрів на спині. Крім медалей на Паралімпіадах, він здобував нагороди на рівні чемпіонатів світу та Європи.

А ось перше золото для України виграла Єлизавета Мерешко у запливі на 50 м вільним стилем. Також українка встановила паралімпійський рекорд із результатом 33.11.

У цьому ж запливі бронзу здобула інша українка Анна Гонтар з результатом 33.40.

Також срібло здобув Артем Манько у фехтуванні шаблями на візках. У золотому фіналі він поступився китайцю.

Інше срібло у плаванні здобув Максим Крипак. Він став другим у запливі на 50 м вільним стилем.

І ще одну срібну медаль здобула Олена Федота у фехтуванні на візках.

Останнє на сьогодні срібло здобув Олексій Вірченко у плаванні на 100 м в стилі батерфляй.

Нагадаємо, Lviv.Media  розповідало про львів'ян, які захищатимуть честь міста та країни та Паралімпіаді в Токіо.