Бюджет на освіту 2022: яким він буде

Бюджет на освіту 2022: яким він буде

Вперше виділять гроші на пожежну безпеку

Цього тижня Рада затвердила державний бюджет на наступний рік. На освіту у 2022 році передбачили на 14 млрд більше ніж торік, а саме понад 153 млрд гривень.

На субвенцію для розвитку освіти передбачили 112,9 млрд гривень. Більша частина цих коштів, а саме 108 млрд гривень, передбачена для виплати заробітних плат.

"У 2022 році загальний обсяг освітньої субвенції, яка використовується для виплати заробітних плат, становить 108 млрд грн, що на 8,8% більше, ніж у 2021 році", - розповідає Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

На розвиток "Нової української школи" виділили у наступному році 1,57 млрд гривень. Програма запрацювала ще у 2018 році, вона передбачає нову методику навчання дітей. Йдеться про об'єднання деяких навчальних предметів в один, скасування бальної системи оцінювання. Окрім того, у класах повинні бути створені окремі осередки для гри, художньо-творчої діяльності, відпочинку, дитячої бібліотеки.

1 млрд гривень затвердили на програму "Спроможна школа для кращих результатів". Нею передбачено фінансову підтримку закладів освіти на ремонт шкіл, завершення недобудов, закупівлю обладнання для класів. Також за кошти можна оновити навчальні кабінети, кориди чи інші приміщення в школі.

На державну підтримку осіб з особливими освітніми потребами у наступному році передбачили 500 млн гривень. Також близько 250 млн гривень держава передбачила на створення навчально-практичних центрів професійної освіти.

Вперше в бюджеті України з'явиться субвенція на забезпечення пожежної безпеки в школах. На неї у наступному році передбачили виділити 1,5 млрд гривень.

Окрім того, у наступному році передбачено зростання мінімальної стипендії студентам вищих навчальних закладів до 2 тис. грн (підвищена — до 2 550 грн). Стипендія студентів закладів середньої спеціальної освіти зросте до 1250 грн (зараз 480 грн). На це у бюджеті заклали 5,14 млрд гривень, що на 1,2 млрд гривень більше ніж у 2021 році.

Нагадаємо, уже з 9 грудня в Україні відсторонюватимуть нещеплених працівників освіти, від роботи. Відстороненим працівникам не виплачуватимуть зарплату, але вони можуть поновитись на роботі одразу ж після прийняття першої дози вакцини.

Освіта

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності