З допомогою швейцарців обласний архів оцифрує популярний фонд з історії Львова

З допомогою швейцарців обласний архів оцифрує популярний фонд з історії Львова

Кошти на реалізацію проєкту виділила міжнародна організація ALIPH Foundation

Фонд 2 магістрату королівського столичного міста Львова вдасться оцифрувати завдяки співпраці з міжнародною організацією ALIPH.

Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін.

«Це саме той фонд, який зберігає інформацію про центральну забудову міста і є дуже популярним серед архітекторів, які відновлюють пам'ятки архітектури. Для цього фонд забезпечує два робочі автоматизовані місця в архіві та оплачує роботу підрядників, які підсилять команду архіву з метою пришвидшення оцифрування документів. Вітаю команду архіву з якісною роботою з донорами та дякую фонду ALIPH», – зазначив Олександр Кулепін.

Як розповіли в державному архіві Львівської області, фонд 2 налічує документи 1919-1939 років, зокрема креслення будинків, які в цей період будували, перебудовували чи реставрували.

«Створені, завдяки співпраці з ALIPH, робочі місця будуть необхідною комп'ютерною технікою та книжковим сканером початкового рівня, що суттєво прискорить процес оцифрування. Цей фонд вміщає 74 тисячі справ, які потребують негайного збереження і є найбільш затребуваними для проведення сучасних реставраційних робіт. Надалі вони будуть в доступі на офіційному цифровому ресурсі ДАЛО», – резюмували у держархіві.

Додамо, загальна сума реалізації проєкту становитиме майже 27 тисяч доларів, котрі виділила міжнародна організація ALIPH Foundation.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності