Що робитимуть в Україні з полоненими росіянами

Що робитимуть в Україні з полоненими росіянами

Російська влада не надто опікується долею своїх загиблих військових,

Російських полонених в Україні вже стільки, що через них створили спеціальний Координаційний штаб. Його керівниця Ірина Верещук каже, що вже зараз в Україні впорядкували необхідну нормативно-правову базу та розробили порядок дій щодо полонених.

"Звісно, ми не варвари й не орда, якою є російська армія. Ми працюватимемо, як визначено міжнародним гуманітарним правом. І обмінний фонд ми обов’язково сформуємо. Російських військовополонених обмінюватимуть, або вони нестимуть покарання в Україні", – сказала Ірина Верещук.

За її словами, російська влада не надто опікується долею своїх загиблих військових, як і поранених. Тому зараз складно сказати, наскільки російська сторона цікавитиметься тими своїми солдатами і офіцерами, які опиняться в українських вʼязницях.

"Зараз діє система обміну військовополоненими, в яку залучений МКЧХ. На кожного з полонених заповнюють спеціальні картки, їх надсилають у Червоний Хрест. Я вже бачила списки, і мене вражають роки народження дітей, яких РФ відправила на війну: 2002, 2003-й... Я шокована. Адже раніше казали, що це професійна армія Росії, а воюють фактично діти", – розповіла керівниця Штабу.

Нагадаємо,  11 березня у Кабміні зареєстрували Постанову №257 ”Про утворення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими”. Створили його тому, що кількість полонених росіян сягнула такого рівня, що ними більше не можуть займатися ті органи, які робили це до війни.

Серед іншого цей Штаб  бере участь у розгляді та розробленні проектів нормативно-правових актів з питань поводження з військовополоненими згідно з нормами міжнародного гуманітарного права. А також приймає усі рішення, повʼязані з питаннями військовополонених.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності