Безпечний онлайн-шопінг: поради кіберполіції

Безпечний онлайн-шопінг: поради кіберполіції

80% звернень до кіберполіції - повідомлення про шахрайство в інтернеті.

Повідомлення про шахрайство в інтернеті становлять 80 % від усіх звернень громадян. Про це повідомляють у Кіберполіції України.

Найчастіше злодії ошукують громадян, продаючи товари, яких не існує, на майданчиках оголошень або у соцмережах. Як правило, у таких випадках головна умова купівлі – повна передплата за товар.

Ще одна поширена схема шахраїв – створення фішингових ресурсів, які ззовні схожі на популярні Інтернет-магазини. Сплачуючи на таких сайтах, покупець не лише залишається без бажаного товару, а й «передає» дані банківської картки аферисту.

Кіберполіція нагадує, як не потрапити на гачок аферистів під час онлайн-шопінгу:

  • купуйте та сплачуйте лише на перевірених сайтах, надайте перевагу післяплаті;
  • для онлайн-шопінгу заведіть віртуальну картку і переказуйте на неї лише суму, необхідну для оплати;
  • не повідомляйте нікому термін дії картки, CVV та PIN-код;
  • разі купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходьте у сторонні месенджери;
  • перевіряйте правильність назви необхідного сайту: один непомітний символ на панелі адреси може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;
  • не сплачуйте онлайн-покупки, коли підключені до загальнодоступної мережі Wi-Fi.

Також у кіберполіції рекомендують завжди використовувати післяплату, щоб унеможливити шанси шахраїв заволодіти вашими коштами.

Крім цього, на сайті кіберполіції у розділі «Стоп фрауд» можна перевірити номер телефону, банківську картку та посилання на сумнівний сайт – можливо, шахраї вже є в базі кіберполіції.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності