• Головна
  • Новини
  • Зустріч Зеленського та Байдена: про що домовились президенти

Зустріч Зеленського та Байдена: про що домовились президенти

Зустріч Зеленського та Байдена: про що домовились президенти

Америка обіцяє багатогранну допомогу. Україна ж декларує багато реформ.

Пізно ввечері президент України Володимир Зеленський покинув Білий дім у Вашингтоні. Тут він мав двогодинну розмову з президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом.

Зустрічі з журналістами після розмови не було. Проте Офіс Президента опублікував спільну заяву щодо стратегічного партнерства України та США.

У документі, зокрема, йдеться про те, що Україна й Сполучені Штати активізують Комісію стратегічного партнерства (КСП), яка буде переорієнтована та забезпечена ресурсами для подолання викликів 21-го століття. 

Безпека та оборона

США працюватимуть з Україною для того, щоб притягнути Росію до відповідальності за агресію щодо Донбасу та Криму.

"Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнають російську спробу анексії Криму та підтверджують повну підтримку міжнародних зусиль, включно з тими, що вживаються в Нормандському форматі, спрямованих на врегулювання конфлікту, розв’язаного Росією на сході України, дипломатичним шляхом на основі міжнародного права, включно зі Статутом ООН", - йдеться у заяві.

Америка також підтримує Україну щодо вступу до НАТО і готова допомагати у проведенні реформ. У документі згадують реформу Служби безпеки України та співпрацю у сфері кібербезпеки.

Окрім того, оголосили про новий пакет безпекової допомоги від США на загальну суму 60  мільйонів доларів.

За ці гроші Україна отримає бронебійні системи Джавеліна та інше оборонне летальне й нелетальне обладнання.

Про демократію та права людини

В опублікованій заяві Україна декларує зміцнення поваги до прав людини та громадянських свобод, а також боротьбу із расизмом та дискримінацією проти спільноти ЛГБТКІ.

Україна планує посилити відповідальність за насильство проти будь-якої особи незалежно від статі, раси, етнічної приналежності, релігії, сексуальної орієнтації чи політичних поглядів, у тому числі через законодавство.

"Україна та Сполучені Штати мають намір продовжувати притягати Росію до відповідальності за системні порушення, які тривають на територіях України, що контролюються або окуповані Росією, та домагатися звільнення політичних в’язнів і заручників, які утримуються на цих територіях", - цитати із заяви.

Особливо наголошуються у документів на реформах в Україні, які повинні суттєво вплинути на життя кожної людини.

Зазначають, що на підтримку зусиль України з втілення реформ Уряд США з 2014 року надав Україні майже 2 мільярди доларів допомоги на розвиток та планує виділити понад 463 мільйони доларів допомоги цього року, у тому числі на програми, орієнтовані на демократію, права людини, місцеве управління та децентралізацію, приватизацію й судову реформу.

Про економіку та процвітання

Міжнародний валютний фонд допоможе Україні реформувати державні підприємства, захистити незалежність центрального банку, посилити нагляд за фінансовим сектором та створити справедливе середовище для бізнесу та інвестицій:

"Україна та Сполучені Штати підписали Меморандум про взаєморозуміння, який може підтримувати майбутні операції у визначених галузях, у тому числі декілька ключових проектів, що обговорюються".

Початкова сума підтримки для цих потенційних транзакцій - 3 мільярди доларів. Але, наголошують у тексті заяви, вона може бути збільшена в міру розвитку проектів у агробізнесі, інфраструктурі, кліматі та енергетиці.

Що стосується інвестицій, то Україна ж зобов’язується ухвалити законодавство, яке встановить надійний процес їх перевірки.

Про пандемію та гуманітарну допомогу

Сполучені Штати нагадують, що надали Україні приблизно 55 мільйонів доларів допомоги у зв’язку із COVID-19 та передали близько 2,2 мільйона доз вакцин проти коронавірусу.

І це ще не вся допомога, пов'язана із коронавірусом. Зазначають про додаткові гроші:

"Сполучені Штати мають намір надати Україні додаткову допомогу, включаючи підтримку холодового ланцюга зберігання, та додаткові 12,8 мільйона доларів пов’язаної з COVID допомоги в рамках Закону «Про план порятунку Америки».

А щодо гуманітарної допомоги, то цього року Уряд США надасть Україні додаткові 45 мільйонів доларів. Це будуть гроші, на потреби людей, які постраждали внаслідок війни на сході України. Таких нараховують 3,4 мільйонів.

Додамо,  від початку війни Америка надала понад 306 мільйонів доларів життєво важливої допомоги українцям, які цього потребували, у тому числі у вигляді продуктів харчування, житла, безпечної питної води та захисту найбільш вразливих груп населення, зокрема людей похилого віку.

Нагадаємо, зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена відбулась учора, 1 вересня.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності