• Головна
  • Новини
  • "Я подумав, що у дітей ще буде тато...": у Львові відкрили перший в Україні Центр трансплантології

"Я подумав, що у дітей ще буде тато...": у Львові відкрили перший в Україні Центр трансплантології

"Я подумав, що у дітей ще буде тато...": у Львові відкрили перший в Україні Центр трансплантології

Його розташували у клінічній лікарні швидкої допомоги

Сьогодні у Львові відкрили перший в Україні центр трансплантології. Його розташували на 7-му поверсі, у клінічній лікарні швидкої допомоги, що на вулиці Миколайчука. Вже сьогодні тут прооперують перших двох пацієнтів. Раніше операції із пересадки органів проводилися у різних відділеннях, тепер — в одному.

Нове відділення розраховане на 17 ліжок. 10 з них стаціонарні, інші 7 — для пацієнтів реанімації. Також зробили дві операційні, реанімаційну та ізоляційні одномісні палати.

У новому центрі вже сьогодні прооперують перших пацієнтів. Родичі донора сьогодні вночі дали дозвіл на трансплантацію нирок. Померлий чоловік жив на Львівщині, помер унаслідок інсульту.

Хто отримає орган обирає так звана система ЄДІСТ (Єдина державна інформсистема трансплантації). Вона в автоматичному режимі підбирає правильну пару органів для проведення операції. Перший пацієнт, якого прооперують з Тернопільщини, другий — з Чернівців. Чоловікам 43 та 46 років.

Яке обладнання є у Центрі трансплантації

Медики лікарні провели екскурсію новим відділенням трансплантації. У операційній встановили нове та сучасне обладнання. З найважливіших — система очищення повітря та вентиляції. Це необхідно для трансплантації, адже пацієнти мають знижений імунітет. Також є: наркозно-дихальні апарати, апарат штучного кровообігу та для заміщення власної крові, коогулятори. Дві операційні розташовані навпроти одна одної, ними можна користуватися одночасно.

Сьогодні медики забрали нирки для пацієнтів, яких прооперують.

"Тільки-но відбувся посмертний забір нирок, зараз у двох операційних паралельно проведемо їхню пересадку. На жаль, не змогли взяти серце та печінку, вони непридатні. Це надзвичайно гуманний вчинок родичів донора. Є люди, які роками живуть на діалізі, а сьогодні вони отримають нирки", — розповів завідувач кардіохірургії та трансплантації серця Домашич Роман.

Пересадкою органів у Львові займаються більше двох років. Як тільки отримали ліцензію на такі операції, одразу ж загорілися ідеєю створити подібний центр. На організацію пішло 1,5 роки.

Кошти на будівництво отримали із різних джерел. 25 мільйонів виділила громада Львова з міського бюджету, іншу частину отримали з операцій з трансплантацій.

Операція — не найскладніше

Медики говорять, що найскладніше — не операція, а переговори про трансплантацію з родичами донорів. Інколи треба їх просити, та й не кожен розуміє важливість такої операції. Розтоплюють лід, за словами Максима Овечка, відео тих, хто одужав та зустрівся із рідними донорів.

Історія чоловіка, якому сьогодні пересадять нирку 

Андрій Івасечко приїхав із Тернопільщини, йому 46 років.

"Мої нирки відмовили. Сьогодні зранку мені подзвонили, що є донор. Звичайно, я зібрався з дружиною та й приїхав. Коли пролунав дзвінок я подумав... що у дітей ще буде батько. Вони маленькі, я радий, що ще можна думати? Будь-який пацієнт чекає на орган із нетерпінням. Хвилююся, але з Божої ласки усе буде добре. Я наперед нічого не планую, головне — побачити дітей", — розповів пацієнт.

Історія першої родинної трансплантації в Україні 

Надія Федорова з Волині стала першою людиною в Україні, якій пересадили орган від рідної людини. Нирку Надії Федоровій віддав її чоловік Василій. Операції з пересадки органу провели ще у 2019 році у Ковелі. Це була перша операція родинної трансплантології в Україні.

"Я 6 з половиною років ходила на гемодіаліз. З кожним роком я все більше відчувала слабкість. Виходу не було, я стояла у черзі в Києві. Олег Самчук, головний лікар ковельського міськрайонного територіального медичного об'єднання запропонував оперуватися. Я не боялася, чоловік погодився. Що Бог дасть, те і буде. Маю жити — буду жити, маю вмерти — помру", — говорить реципієнтка нирки.

Жінка боялася відторгнення органу, та, на щастя, цього не сталося. Зараз вона ходить на роботу та більше не залежить від гемодіалізу.База реципієнтів  зараз налічує більш ніж 300 пацієнтів зі всієї України. У планах Центру проводити 500 трансплантацій у рік. Поки що у лікарні провели 54 операції з трансплантації за півтора року.

У межа відкриття Центру тут показали також фотовиставку "Час жити". Це соціально-інформаційний проєкт, в якому взяли участь українці, що отримали шанс на життя завдяки трансплантації органів.

Вони фотографувалися із годинниками, які символізують час. Це час, який у них ледь не забрала хвороба та який вони отримали завдяки донорському органу. Світлини прикрасили стіни нового центру, аби надихати та бути позитивним прикладом для тих, хто ще зважується на трансплантацію.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності