• Головна
  • Новини
  • Найвищий рівень за історію спостережень: скільки українців підтримують вступ до НАТО

Найвищий рівень за історію спостережень: скільки українців підтримують вступ до НАТО

Найвищий рівень за історію спостережень: скільки українців підтримують вступ до НАТО

Більшість українців підтримує вступ України до НАТО і Європейського Союзу. Підтримка вступу до ЄС одностайна серед представників усіх макрорегіонів і вікових груп.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного групою "Рейтинг" і оприлюдненого 3 жовтня.

Як свідчать дані дослідження, 86% опитаних підтримали б вступ України до Євросоюзу у разі проведення референдуму. "Проти" проголосували б лише 3% людей, а не проголосували б — 7%. Водночас підтримка вступу до ЄС одностайна серед представників усіх макрорегіонів і вікових груп.

"Підтримка вступу до НАТО — найвища за історію спостережень: на референдумі цю ініціативу підтримали б 83%, проти — 4%, не проголосували б 9%. У червні 2022 року підтримували вступ до Альянсу 76%. На відміну від вступу до ЄС, вступ до НАТО дещо обережніше сприймається жителями сходу країни (69% — за вступ, 9% — проти, 17% — не прийшли б на голосування)", — йдеться у повідомленні.

Разом з тим соціологи додають, що у порівнянні із попереднім опитуванням, динаміка у підтримці вступу до Альянсу серед жителів цього макрорегіону дуже позитивна: у червні "за" — 55%, "проти" — 20%, не прийшли б голосувати — 22%.

Довідково:Аудиторія опитування — населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність — 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%. Терміни проведення: 1-2 жовтня 2022 року.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності