• Головна
  • Новини
  • День Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії: молитви, традиції, листівки та привітання

День Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії: молитви, традиції, листівки та привітання

День Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії: молитви, традиції, листівки та привітання

Щороку 30 вересня віряни вшановують пам'ять дівчаток-мучениць Віри, Надії та Любові й матері їхньої Софії. Вони померли мученицькою смертю за християнську віру.

LVIV.MEDIA зібрало всю інформацію про свято Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії. Також підготувало підбірку молитов та листівок зі святом.

Історія свята

Віра, Надія, Любов та їхня мати Софія жили у часи царювання імператора Адріана (117-138) в Римі. Імена дівчата отримали на честь трьох головних християнських чеснот. Софія була глибоко віруючою християнкою, тому виховала дочок у любові до Бога і вчила не прив'язуватися до земних благ.

Чутки християнську сім'ю дійшли до імператора Адріана, і він захотів на власні очі побачити трьох сестер та їхню мати Софію.

Віра, Надія, Любов та їхня мати Софія постали перед імператором і почали безбоязно сповідали віру в Бога, що воскрес із мертвих і дарував вічне життя всім віруючим в нього.

Розгніваний імператор наказав їм зректися Христа і принести жертву язичницьким богам, але жінки відмовилися зрадити свою любов до Бога. Тоді Адріан наказав піддати дівчаток жорстоким тортурам, в результаті яких вони загинули. Мати Софія залишилася жива, поховала останки своїх дочок і два дні, в скорботі, не відходила від їх могили. На третій день Господь забрав у неї життя.

Народні традиції

У день Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії віряни моляться великомученицям. Святих зазвичай просять про сімейне щастя та позбавлення від безпліддя.

У цей день жінки можуть не працювати і забути про всі домашні клопоти. Але 30 вересня треба обов'язково відвідати богослужіння або помолитися вдома.

Заміжнім жінкам під час вечірньої служби слід поставити в церкві дві свічки біля ікони Ісуса Христа і ще одну — вночі в коровай і 40 раз прочитати слова про спокій. На ранок коровай слід розділити між усіма членами сім'ї, включаючи домашніх улюбленців. Завдяки цьому обряду в будинок приноситься спокій і затишок.

У церкві потрібно помолитися біля ікони трьох великомучениць, попросити, віри, сили, здоров'я, любові, благополуччя. В ікони Софії просять здоров'я дітям і жінкам, а також зачаття дитини.

Цей день проводять у родинному колі, більшу частину уваги приділяють дівчаткам.

Молоді дівчата в цей день влаштовують посиденьки, ворожать і пліткують. А до святкового столу подаються короваї, які треба їсти руками.

Що не можна робити у цей день

  • Цього дня жінкам рекомендують відмовитися від роботи вдома, всі домашні справи мають взяти на себе чоловіки.
  • Не можна шити, в'язати та вишивати.
  • Не можна лаятись, сваритися, сквернословити та бажати іншим зла.
  • Не можна вінчатися. Водночас гарною традицією вважається домовлятися про весілля.

Молитва до Віри, Надії та Любові й матері їхньої Софії

О, святі і достохвальні мучениці Віро, Надіє і Любове і мужніх дочок мудра мати Софіє, до вас нині звертаємося зі щирою молитвою; бо хто може заступатися за нас перед Господом, якщо не віра, надія і любов, ці три наріжні чесноти, образ яких ви на собі показали! Ублагайте Господа, щоб Він покрив нас Своєю невимовною благодаттю в скорботах і напастях, спас і зберіг як благий і чоловіколюбець. Його славу, як незаходиме сонце, нині бачачи, допомагайте і нам у наших смиренних молитвах, щоб простив Господь Бог наші гріхи і беззаконня і щоб помилував нас грішних і недостойних заради Його щедрот. Моліть же за нас, святі мучениці, Господа нашого Ісуса Христа, Йому ж славу возсилаємо, з безначальним Його Отцем і Пресвятим, і благим, і животворчим Духом нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

Привітання з Днем ангела Віри, Надії та Любові й матері їхньої Софії

Вітаю З Днем Віри Надії, Любові та їхньої матері Софії! Бажаю відчувати серцем любов і радість, зберігати в душі надію і віру в краще, йти по життю з доброю посмішкою і хорошим настроєм.

****

Вітаю зі світлим святом — Днем Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії! Нехай ваше життя буде осяяне любов'ю, а серця наповняться надією і вірою. Бажаю, щоб це свято принесло у ваші домівки здоров'я, почуття благодаті та духовну радість. Бережи вас Бог!

****

Вітаю з Днем Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії. Бажаю, щоб твоя віра була міцна, щоб в твоєму житті ні дня не проходило без надії, щоб любов постійно надавала тобі сил. Добра і щастя тобі, радості і світлої посмішки.

****

Дала Софія дітям імена,

Щоб людям вони душі зігрівали:

Надія щоб в душі завжди була,

Любов і Віра поряд крокували!

Вшануймо їх у цей великий день,

Зі святом друзі вас вітаю.

Нехай Надія, Віра і Любов

Усюди поряд з вами літають!

****

Хай Ангел-Хранитель вночі

Запалить Вам три свічі.

Перша свіча — за Віру,

вірте і будьте щасливі,

Друга свіча за Надію,

з нею сповняться мрії,

Третя свіча — за Любов,

Даруйте її знов і знов!

****

Вітаючи тебе сьогодні,

Сказати хочу знов і знов,

Нехай завжди живуть з тобою

Надія, Віра і Любов.

Хай добрий Ангел із небес

Боронить і не розчарує,

І дивних тисячі чудес

В житті твоїм тобі дарує.

Вітальні листівки з Днем ангела Віри, Надії та Любові й матері їхньої Софії

Вітальні листівки з Днем ангела Віри

Вітальні листівки з Днем ангела Надії

Вітальні листівки з Днем ангела Любові

Вітальні листівки з Днем ангела Софії

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності