• Головна
  • Новини
  • Рівень води в озері Синевир впав до історично мінімуму

Рівень води в озері Синевир впав до історично мінімуму

Рівень води в озері Синевир впав до історично мінімуму

На Синевирському острівці є позначка, що фіксує рекордний мінімум, до якого опускався рівень води в озері

Через засуху рівень води в озері Синевир впав до історично мінімуму.

Про це 29 серпня повідомляє "Укрінформ" з посиланням на місцевого гіда Віталія Диблюка.

Цьогоріч зафіксували історичний мінімум зміління озера Синевир. Це найбільше гірське озеро в Україні.

"Причиною стало те, що у високогір'ї Карпат та на всьому Закарпатті протягом весни та літа цього року була тривала засуха, довго не було дощу", — розповів Віталій Диблюк.

Він додав, що на Синевирському острівці є позначка, яка ілюструє рекордний мінімум, до якого опускався рівень води у водоймі. Ця позначка була зафіксована влітку 2005 року.

"Але не переживайте, Синевир не пересохне, тому що він постійно живиться трьома струмочками з гір, які ніколи не пересихають і не перемерзають", — зазначив Диблюк.

Гід зауважив, що залежно від погодних умов, рівень води Синевира коливається: ранньої весни спостерігається приплив води до озера через танення снігів у горах, а другий прилив води фіксують восени, коли задощить.

"Тому Синевир по висотах рівня води може "стрибати" 5-7 метрів вверх-вниз. Своєрідним індикатором вимірювання висот є острівець посередині озера, який має свою стабільну висоту, бо це вершина хребта, затопленого під час зсуву та утворення озера. Тому від його висоти заміряють мінімум та максимум рівня води в озері. Цьогоріч він найменший за всю фіксовану історію озера", — сказав Диблюк.

Водночас, за його словами, Синевир стане повноводнішим уже незабаром.

"У нас уже почалися грозові дощі, це додає води в екосистемі. А восени озеро стане більшим за рахунок сезонних дощів", — наголосив він.

Нагадаємо, згідно з останнім аналізом експертів Об’єднаного дослідницького центру ЄС, Європа зараз переживає найбільшу за останні 500 років посуху. У новому звіті Європейської обсерваторії йдеться, що близько 64% ​​території ЄС оголосили попередження про аномальну посуху. Експерти кажуть, що теплі та сухі умови, які викликають лісові пожежі та зменшують врожайність, збережуться в деяких частинах континенту аж до листопада. Крім того, посуха може торкнутися України.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності