МАГАТЕ приїде на ЗАЕС наступного тижня

МАГАТЕ приїде на ЗАЕС наступного тижня

Очікується, що в Україні МАГАТЕ пробуде два тижні

МАГАТЕ планує приїхати до тимчасово окупованого Енергодару, аби відвідати атомну електростанцію, до 5 вересня.

Про це в ефірі "Радіо НВ" заявила радниця міністра енергетики Лана Зеркаль.

Метою приїзду МАГАТЕ, за словами посадовиці, є контроль ситуації, яка склалася на ЗАЕС. У разі ж небезпеки, МАГАТЕ зобов'язане вжити необхідних заходів, щоб убезпечити від катастрофи всю Європу.

"Наступного тижня запланований візит місії МАГАТЕ, і зараз вирішуються всі логістичні маршрути, як вони діставатимуться. Попри те, що росіяни погодилися, що місія їхатиме через територію України, вони штучно зараз створюють всі умови для того, щоб місія не доїхала до об'єкта з огляду на ситуацію навколо нього", — сказала Зеркаль.

Очікується, що в Україні МАГАТЕ пробуде два тижні.

Додамо, агенція планувала відвідати Запорізьку АЕС у вересні 2022 року. Востаннє МАГАТЕ відвідувала АЕС ще 16 років тому.

Нагадаємо, у четвер, 25 серпня, Запорізька АЕС опинилася повністю відключеною від енергомережі. Це сталося вперше в історії станції. Через пожежі на золовідвалах Запорізької ТЕС, розташованої поруч із Запорізькою АЕС, двічі відключалась остання, четверта, лінія зв’язку ЗАЕС із енергосистемою України. Три інші лінії зв’язку раніше були пошкоджені під час обстрілів росіян.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності