• Головна
  • Новини
  • Засудили до 12 років: колишній посадовець Кабміну передавав ФСБ таємні дані

Засудили до 12 років: колишній посадовець Кабміну передавав ФСБ таємні дані

Засудили до 12 років: колишній посадовець Кабміну передавав ФСБ таємні дані

Обвинувачений у 2007 році був завербований представниками ФСБ

Колишнього посадовця Секретаріату Кабінету Міністрів засудили до 12 років ув’язнення. Він передавав таємну інформацію представникам російських спецслужб.

Про це 25 серпня повідомляє Офіс Генпрокурора та Служба безпеки України. 

Як довела прокуратура в суді, обвинувачений у 2007 році був завербований представниками ФСБ та до лютого 2022 року допомагав російській розвідці у здійсненні підривної діяльності проти України.

Так, завдяки займаній посаді, він мав доступ до інформації, яка надходить від центральних органів державної влади до Кабміну. За гроші посадовець особисто передавав цю інформацію, у тому числі таємну, представникам ФСБ рф.

У результаті суд визнав посадовця управління забезпечення контролю Секретаріату Кабінету Міністрів України винним у державній зраді (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України). Його засудили до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Водночас у Службі безпеки додають, що ще на початку року СБУ викрила російську агентуру, до якої входили посадовці Кабміну і Торгово-промислової палати України. Вони передавали ворогу різну розвідінформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців.

Зрадники робили це не безкоштовно — російські куратори платили їм за інформацію від 2 до 15 тисяч доларів залежно від рівня таємності й важливості зібраних даних.

Читайте також:

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності