• Головна
  • Новини
  • З Луганської області до росії вивезли 200 тисяч тонн зерна

З Луганської області до росії вивезли 200 тисяч тонн зерна

З Луганської області до росії вивезли 200 тисяч тонн зерна

Ситуація у сільському господарстві регіону наближається до катастрофічної

З Луганської області до росії вивезли 200 тисяч тонн зерна, зібраного на полях підприємства "Агротон".

Про це розповів очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

За інформацією аграріїв, які вимушені були залишитися на окупованій території, ситуація у сільському господарстві регіону наближається до катастрофічної.

"Цьогоріч ми очікували на найбільший за всі роки врожай. Сподівалися навіть перевершити рекордний 2021 рік. Так, моніторинг ПрАТ "Агротон" показав, що на деяких полях врожайність складала до 60 ц/га. Це ставало можливим завдяки клопіткій роботі наших аграріїв, які вкладали у розвиток підприємств власні й державні кошти, оновлювали техніку, закуповували найкращі мінеральні добрива, успішно користувалися багатомільйонними Урядовими програмами. Але, на жаль, збирається наше зерно зараз для росіян", — зазначила заступниця директора департаменту агропромислового розвитку Луганської обласної військової адміністрації Любов Безкоровайна.

Вона додала, що багато керівників сільськогосподарських підприємств виїхали в безпечні регіони України та провели перереєстрацію бізнесу. Але є й ті, що пішли на співпрацю з рф і здавали своїх партнерів. У результаті таких дій підприємець із Краснодара, маючи уставний фонд 2 тисячі рублів, захопив ТОВ "Нібулон" та ПрАТ "Агротон".

Так, у "Агротоні" на початку року залишалося 20 тисяч тонн врожаю минулого року. Зараз на полях агрофірми на території Луганщини зібрали ще 200 тисяч тонн, однак все це вивезли до росії. Аналогічна ситуація і з продукцією "Нібулона".

"Зараз аграрії Луганщини співпрацюють із міжнародними організаціями, які можуть відстежити повний маршрут перевезення вкраденого зерна. Відповідна інформація буде передана до міжнародних судів", — зауважив Гайдай.

Він також розповідає, що на деяких підприємствах через відсутність грошей люди відмовляються працювати. Як результат, там озимина ще залишається на полях.

Крім того, майже нічим обробляти землю та збирати врожай, бо всю нову техніку росіяни вивезли. Зокрема, у ПрАТ "Агротон" забрали 40 одиниць автомобільного транспорту.

"Аналогів такої техніки в росіян не було. Вони не вміють нею користуватися. Трапляються випадки, коли окупанти не можуть впоратися навіть із запуском двигуна", — зазначає голова області.

Читайте також:

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності