• Головна
  • Новини
  • У Генштабі пропонують скоротити список професій, представниці яких мають стати на облік

У Генштабі пропонують скоротити список професій, представниці яких мають стати на облік

У Генштабі пропонують скоротити список професій, представниці яких мають стати на облік

Заступниця міністра також заявила, що з 2014 року жодна жінка не потрапила на фронт примусово, а лише за її згодою

У Генштабі ЗСУ пропонують скоротити список спеціальностей і професій, представниці яких мають стати на облік військовозобов'язаних.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Як пояснила Маляр, виходячи з досвіду розгортання частин ЗСУ та інших військових формувань, в Україні немає гострої необхідності збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Водночас в українській армії залишається потреба у спеціальностях та фахівцях у сферах медицини, радіотехніки і харчових технологій.

За словами заступниці міністра, Головне управління персоналу Генштабу пропонує внести такі зміни в законодавство:

  • скоротити список спеціальностей та/або професій, після отримання яких жінки беруться на облік військовозобов'язаних відповідно до нинішніх потреб ЗСУ;
  • запровадити добровільну постановку на військовий облік представниць спеціальностей із доопрацьованого списку;
  • визначити, що організація взяття жінок на облік розпочнеться не раніше ніж за місяць після закінчення особливого періоду в Україні.

Заступниця міністра оборони зазначила, що обов’язковість військового обліку жінок з відповідними спеціальностями — це норма закону Про військовий обов’язок і військову службу, яку Міністерство оборони та Генеральний штаб не можуть змінити.

"Якщо буде змінено цю норму, Міноборони і Генштаб її виконає. Від себе ми підготували пропозиції щодо цих змін у бік добровільності, й наш варіант законопроєкту перебуває зараз на погодженні в інших міністерствах — такий порядок. Але ухвалювати рішення буде парламент", — додала вона.

Заступниця міністра також заявила, що з 2014 року жодна жінка не потрапила на фронт примусово, а лише за її згодою.

Нагадаємо, більше як 37 тисяч жінок захищають Україну як кадрові військові у лавах Збройних Сил України. Водночас 2008-го року службу у ЗСУ проходило лише 1800 жінок.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності