• Головна
 • Новини
 • "Карітас": що це за організація та як вона допомагає біженцям під час війни

"Карітас": що це за організація та як вона допомагає біженцям під час війни

"Карітас": що це за організація та як вона допомагає біженцям під час війни

У Львівській області "Карітас" видає переселенцям продукти, одяг, надає безоплатну медичну допомогу та ліки в медичному центрі при БФ

Благодійні фонди нині стали важливою частиною життя багатьох українців. Хтось отримує від них допомогу, а інші надають її тим, хто потребує. Особливо актуальними благодійні фонди стали під час повномасштабної війни, адже допомагають переселенцям отримати грошову допомогу та роздають гуманітарну допомогу. Одним із найбільш відомих у Львові та світі є благодійна організація "Карітас". Що це за фонд та яку допомогу біженцям він пропонує, розповідаємо нижче. 

Що таке "Карітас"

"Карітас" — це благодійна організація Української греко-католицької церкви, яка надає допомогу тим, хто її потребує, незалежно від їх віровизнання, національності або соціального статусу.Створили благодійну організацію у німецькому місті Фрайбург у 1897 році, потім "Карітас" з’явився у Швейцарії, США, Голландії та ін. Заснував благодійний фонд отець Лоренц Вертман, аби допомогти італійським робочим-мігрантам. Для цього він створив координаційний центр. Священники та парафіяни називали таку роботу в цих закладах “служінням в дусі caritas pastoralis” (пастирського милосердя).Ідеологія "Карітасу" полягає у сповідуванні принципів рівності людей перед Богом без огляду на етнічну або расову приналежність. Саме за це ідеологія "Карітас" була піддана гострій критиці як у країнах фашистського блоку, так і в СРСР. У часи Першої та Другої світових війн діяльність організації була вкрай ускладнена в Західній Європі до середини 40-х рр. та унеможливлена у Східній до падіння комуністичних режимів.Проте вже у 1947 році робота благодійного фонду відновилася, а у 1994 році з’явився МБФ "Карітас Україна". 

Чим допомагає "Карітас" в Україні

Наразі в Україні працює понад 30 регіональних організацій у 15 областях України.Робота "Карітасу України" сфокусована на 6 основних напрямах:

 • допомога дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у кризі;
 • охорона здоров’я;
 • допомога людям з особливими потребами;
 • соціальні проблеми міграції;
 • допомога в надзвичайних ситуаціях;
 • розбудова громад.

Крім того, у "Карітасі" діє єдина в Україні програма домашньої опіки. Вона передбачає допомогу вдома для самотніх та людей у складних життєвих обставинах. В Україні "Карітас" проводить й благодійні акції. Серед них: “Різдвяна свічка”, “Великодній кошик”, “Шкільний портфелик” тощо.А у 2019 році "Карітас України" став першим фондом, що тримав Почесну відзнаку Богдана і Варвари Ханенків. До того ж організація чотири рази ставала переможцем Національного конкурсу "Благодійна Україна" (у 2013, 2014, 2016 та 2017 роках) та є незмінним лідером Національного рейтингу благодійників України протягом 6 років. 

Як "Карітас" допомагає під час війни 

Станом на 2020 рік благодійний фонд "Карітас" допоміг 700 тисячам людей, які постраждали від збройної агресії росії. Він забезпечує базові потреби людей, надає продукти, засоби гігієни та медикаменти. Також благодійний фонд надає психологічний та юридичний супровід і навіть робить ремонт та надає грант на започаткування бізнесу. Під час повномасштабного вторгнення рф у 2022 році "Карітас" почав працювати на прийом гуманітарної допомоги, а також надав підтримку медичним закладам, зокрема мийні засоби та засоби особистої гігієни.У Львівській області "Карітас" видає переселенцям продукти, одяг, безоплатну медичну допомогу та ліки у медичному центрі при БФ. Для немовлят та дітей можна отримати спеціалізовані набори і навіть іграшки чи ходунки. 

Контакти "Карітас" у Львівській області

 • "Карітас Львів" надає харчування та гуманітарну допомогу для ВПО.

Контактна інформація: +380 66 606 54 50, вул. Озаркевича, 4.

 • "Карітас Дрогобич" працює в таких напрямах: видача гуманітарної допомоги, де можна отримати продукти, засоби гігієни, одяг; отримання, сортування та розподіл гуманітарної допомоги на місці та в регіоні; організація відправлень хворих осіб за кордон; безоплатне надання місця проживання для внутрішньо переміщених осіб; на кордоні надають гуманітарну допомогу потребуючим; харчування для ВПО; психологічна підтримка постраждалих на війні дітей та підлітків; безоплатна медична допомога та ліки у медичному центрі при "Карітасі".

Контактна інформація: +38 067 454 48 85 — Карітас СДЄ УГКЦ, +38 068 168 76 95 — рецепція Медичного центру, вул. Чорновола, 4.

 • "Карітас Стрий" працює як точка зупинки для транзитних ВПО. Надаються продуктові та гігієнічні набори, вода і гуманітарна допомога. Психологічна допомога та розвивальні заняття для дітей.

Контактна інформація: +380 93 545 28 47, вул. Дрогобицька, 61.

 • "Карітас Радехів" надає продуктові та гігієнічні набори, спеціалізовані набори для немовлят і людей з обмеженими можливостями, а також психологічну та правову допомогу.

Контактна інформація: +38 099 073 90 15, пр. Відродження, 4.

 • "Карітас Жовква" працює як точка зупинки для транзитних ВПО, організовує місце тимчасового проживання, також надає продукти харчування, гігієнічні набори, дитячі продукти та гігієну, постіль, пледи, одяг та взуття для дітей та дорослих.

Контактна інформація: +38 096 050 59 69, вул. Львівська, 7.

 • "Карітас Золочів" працює на прийом та роздачу гуманітарної допомоги, а також надає продукти харчування, засоби гігієни, одяг для ВПО.

Контактна інформація: +38 096 258 48 81, +38 098 205 22 10, вул. Маркіяна Шашкевича, 87.

 • "Карітас Борислав" допомагає з поселенням, надає допомогу продуктами харчування та гігієнічними наборами, дитячим харчуванням, підгузками для дітей та дорослих, постільною білизною, дитячими іграшками, одягом та взуттям для дітей та дорослих.

Контактна інформація: +380 67 374 08 79, +380 93 515 89 46, вул. Грушевського, 26.

 • "Карітас Броди" надає прихисток для тимчасового проживання, продуктові та гігієнічні набори, набори для дітей та людей з особливими потребами. Також надає психологічну і правову допомогу. Забезпечує ВПО ліжками, матрацами та постільною білизною.

Контактна інформація: +380 68 137 68 57, вул. В. Стуса, 18А.

 • "Карітас Соснівка" працює з дітьми мігрантів (психологічні консультації, виховна робота, гуртки для дітей), надає соціальну опіку для одиноких та людей з інвалідністю, проводить благодійні акції та свята для дітей.

Контактна інформація: +380 32 494 04 04, вул. Шептицького, 2А.

 • "Карітас Сокаль" має благодійну їдальню, Центр допомоги учасникам АТО, притулок для жінок — соціальний центр для одиноких матерів та Центр для людей похилого віку.

Контактна інформація: +380 503 37 60 23, вул. Івана Франка, 11.Більше інформації про діяльність БФ "Карітас" можна дізнатися на офіційному сайті благодійного фонду. 

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності