• Головна
  • Новини
  • НБУ відзвітував про багатомільярдні збитки українських банків

НБУ відзвітував про багатомільярдні збитки українських банків

НБУ відзвітував про багатомільярдні збитки українських банків

Темпи зростання чистого процентного доходу банків уповільнилися до 19% за березень–червень у річному вимірі

У січні–червні 2022 року банки продемонстрували від’ємний фінансовий результат на 4,6 млрд гривень. У другому кварталі чистий збиток сектору сягнув майже 4.5 млрд гривень.

Про це повідомляє 11 серпня Національний банк України.

Темпи зростання чистого процентного доходу банків уповільнилися з 35% у січні–лютому до 19% за березень–червень у річному вимірі. Усі великі банки пропонували позичальникам "кредитні канікули", деякі фінустанови тимчасово знизили ставки за споживчими кредитами. Це призвело до різкого скорочення процентних доходів у роздрібному сегменті.

"Пригнічений попит на банківські послуги обмежує комісійні доходи банків. Чистий комісійний дохід скоротився за березень–червень на 35% р/р порівняно із зростанням на 15% р/р у січні–лютому. Натомість операційний результат банків залишався позитивним: чистий операційний прибуток до відрахувань у резерви за підсумками другого кварталу становив 33,5 млрд грн порівняно з 23,5 млрд грн у другому кварталі 2021 року", — розповідають у НБУ.

Там додають, що від’ємний фінансовий результат першого півріччя визначили значні обсяги сформованих резервів під очікувані збитки через наслідки війни: банки сформували резерви на 57,9 млрд грн, із них у березні–червні — на 52,1 млрд гривень.

"Реалізація кредитного ризику внаслідок повномасштабної війни призвела до збитковості банківського сектору вперше за останні п’ять років. Резерви за кредитними збитками зростатимуть й надалі. Щоб зберегти операційну ефективність, банки мають пристосувати свої бізнес-моделі до роботи в кризових умовах, а також належним чином відображати фінансові показники для збереження фінансової стійкості банківського сектору", — розповів заступник Голови Національного банку Ярослав Матузка.

У НБУ також зауважили, що станом на 1 липня 2022 року з 68 платоспроможних банків 47 банків були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 10,0 млрд грн, 21 — збитковими зі збитком у 14,6 млрд гривень.

Читайте також:

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності