• Головна
 • Новини
 • Допомога для постраждалих від війни: як отримати кошти і не потрапити на гачок шахраїв

Допомога для постраждалих від війни: як отримати кошти і не потрапити на гачок шахраїв

Допомога для постраждалих від війни: як отримати кошти і не потрапити на гачок шахраїв

Внаслідок повномасштабного нападу росії на територію України мільйони українців були змушені залишити свої домівки, залишилися без роботи, а в деяких випадках навіть втратили власне житло. Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні перевищила 8 млн людей.

Lviv.Media зібрало інформацію про те, яку допомогу від держави можуть отримати постраждалі від війни українці.

Державна програма для ВПО

 • ФОП та наймані працівники з територій, де тривають бойові дії, зможуть отримати виплату від держави у розмірі 6 500 гривень. Щоб отримати цю допомогу, потрібно було оформити заявку через "Дію".

Наразі заявку на виплати надіслати вже неможливо, але гроші отримали ще не всі. Така тривала затримка пов’язана, передусім, з великою кількістю охочих. Реєстри й досі опрацьовують усі дані. Якщо ви оформили заявку, але грошей не отримали, — почекайте, виплати обов’язково надійдуть.

 • ВПО можуть отримати щомісячну грошову підтримку від держави у розмірі 3000 гривень на дитину чи особу з інвалідністю та 2000 гривень на дорослу людину.

Щоб її отримати, можна було надіслати заявку. До 30 квітня цього року зробити це можна було онлайн через додаток "Дія". Наразі ці виплати надходять не всім ВПО, а лише мешканцям, які виїхали з місць проведення активних бойових дій, оточення чи тимчасової окупації.

 • Також одноразову допомогу можуть отримати особи, які виїхали з гарячих точок, де тривають активні бойові дії. Такі виплати здійснює Укрзалізниця просто на вокзалі.

Важливо, звернутися по допомогу необхідно впродовж одного дня після прибуття. Таку одноразову допомогу можуть отримати також українці, які проживають на деокупованих територіях.

 • Компенсаційні виплати за оплату комунальних послуг можуть тримати люди, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб. Для них запроваджено гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Заявку на виплату коштів можна оформити у виконавчих органах сільських, селищних, міських рад та військових адміністраціях. Подати заяву на отримання послуги можна особисто та електронною поштою.

 • Українські підприємці зможуть отримувати по 6 500 грн за працевлаштування переселенця. Подати заявку на отримання компенсації можна через сервіс "Дія".

Гроші можна отримати за перший та другий місяці роботи переселенця.

 • Українці, чиє житло було зруйноване або наразі непридатне для проживання через обстріли або активні бойові дії, також можуть отримати відшкодування від держави. Для цього потрібно подати відповідну заявку через сервіс "Дія" або піти до найближчого управління соціального захисту.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій затверджує перелік регіонів, переселенцям з яких доступна державна програма підтримки. Ознайомитися з переліком можна за посиланням.

Зазначимо, що стати на облік та почати отримувати виплати внутрішньо переміщені особи зможуть без паспорта. Відповідну постанову 1 липня ухвалив Кабінет Міністрів України.

Навіть під час війни є люди, які намагаються "заробити" на чужому горі. Так, шахраї вигадують різні схеми для виманювання у людей грошей чи особистих даних. Чимало людей постраждали від зловмисників, які пропонували фейкову допомогу для ВПО.

Як аферисти обдурюють переселенців?

На ресурсі пропонують надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж. У разі виконання зазначених вимог дані платіжної картки буде скомпрометовано. Зловмисники отримають ваші банківські дані.

 • У Telegram шахраї виманюють гроші у людей через фейкові боти, які нібито надають грошову підтримку українським сім’ям під прикриттям міжнародної допомоги.

Однак Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, який опікується таким видом допомоги, приймає заявки на програму грошової допомоги "Спільно" лише на сайті.

Також інформацію можна дізнатись за номером гарячої лінії 0 800 600 017.

Інформацію про грошові виплати варто перевіряти на офіційних джерелах Червоного Хреста України, наприклад на сайті. Ні в якому різі не варто передавати особисті дані та номери банківських карток шахраям.

 • Також шахраї у Facebook використовують ресурси телеканалів "Україна 24" та "ТСН", щоб обдурювати людей.

Аферисти пропонують взяти участь в опитуванні, перейшовши за посиланням, та отримати "грошову допомогу від країн ЄС" або "грошову допомогу в рамках соціальної програми ООН". Опісля користувачам запропонують надати персональні дані та здійснити додатковий платіж. Внаслідок цього дані платіжної картки скомпрометують. Зловмисники отримають банківські дані.

 • “ПриватБанк” застерігає своїх клієнтів, що шахраї намагаються обманом отримати гроші, пропонуючи “допомогу” нібито від ООН, ЄС, "Дії" та навіть НАТО.

Шахраї пропонують клієнтам перейти за посиланням на фішинговий сайт і пройти опитування (заповнити персональні дані та дані банківських карток) для отримання допомоги.

“Не переходьте за сумнівними посиланнями. Безпечні сайти містять значок замка біля адреси, у шахрайських — його не буде. Крім того, такі сайти будуть мімікрувати під сайти банку”, — йдеться у повідомленні.

"ПриватБанк" не створював каналів та ботів для виплат у Telegram або інших месенджерах. Для виплат банк не просить конфіденційних даних, зокрема номерів карток, PIN-кодів та паролів.

Окрім цього, банк просить нікому не розголошувати термін дії картки, CVV-код, паролі та PIN-коди. Всі офіційні виплати від міжнародних організацій, які здійснюються через “ПриватБанк”, оприлюднені тут.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності