• Головна
  • Новини
  • У Верховній Раді пропонують визнати Косово незалежним

У Верховній Раді пропонують визнати Косово незалежним

У Верховній Раді пропонують визнати Косово незалежним

Нардеп вніс відповідний проєкт постанови

Народний депутат України від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко вніс проєкт постанови, щоб Україна визнала незалежність Косова.

Про це нардеп написав у своєму телеграм-каналі.

За його словами, ще у 2010 році Міжнародний суд ООН визнав, що декларація про державний суверенітет Косово не суперечить нормам міжнародного права, не порушує ніяких резолюцій та міжнародних актів. а 22 з 27 країн-членів ЄС вже визнали Косово. Також Косово визнали США, Канада та Велика Британія.

"Тому послідовним кроком України зараз буде визнання державного суверенітету Косово і висловлення міжнародної підтримки. Одразу відкидаю різного роду маніпуляції – ситуація між Україною та пседовреспубліками “ЛДНР” - це не та сама ситуація, як у Косово та Сербії. Це момент, коли Косово дійсно має право на незалежність", — прокоментував Гончаренко.

Також він додав мапу країн, що визнали Косово незалежним.

"Карта країн, які визнали Косово. Вам вона нічого не нагадує? І з ким ми хочемо бути? З зеленим чи з сірим?", — додав нардеп.

Нагадаємо, увечері 31 липня між Сербією та частково визнаним Косово зросла напруга внаслідок рішення влади косоварів не впускати на свою територію осіб із сербськими документами та автівки із сербськими номерами. Обидві сторони почали стягувати військові сили до кордону. Однак вночі влада Косово заявила, що відкладає рішення про перереєстрацію сербських документів на місяць, до 1 вересня. У ЄС привітали таке рішення як знак деескалації.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності