• Головна
  • Новини
  • США виступають за повну ліквідацію ядерної зброї у світі

США виступають за повну ліквідацію ядерної зброї у світі

США виступають за повну ліквідацію ядерної зброї у світі

Однак для цього є чимало перешкод

Сполучені Штати Америки виступають за повну ліквідацію ядерної зброї у світі.

Про це сказав заступник міністра оборони США Колін Каль на конференції ООН, присвяченій питанню нерозповсюдження ядерної зброї, що проходить у Нью-Йорку, передає кореспондент "Укрінформу".

За словами Каля, Пентагон "не бажає нічого більше, ніж повної ліквідації всієї ядерної зброї у світі", але нині для цього є чимало перешкод.

"Сьогоднішня обстановка у сфері безпеки складніша, ніж будь-коли після закінчення холодної війни. Безліч викликів впливають на прогрес у досягненні цілей Договору про нерозповсюдження ядерної зброї", — сказав Колін Каль.

Серед перешкод на шляху до ліквідації всієї ядерної зброї Каль назвав:

  • "неспровоковане вторгнення росії в Україну та бездумну ядерну риторику";
  • швидке розширення, модернізацію та диверсифікацію потенціалу ядерної зброї в Китаї, а також його брязкання зброєю в Тайванській протоці;
  • проблеми з іранською ядерною угодою;
  • можливі приготування Північної Кореї до проведення чергового ядерного випробування.

Він нагадав, що в березні цього року Пентагон підготував свою стратегію національної оборони та огляд ядерної політики для Конгресу.

Несекретні версії цих матеріалів мають стати загальнодоступними у найближчому майбутньому, додав Каль.

За його словами, в огляді робиться акцент на прихильності США ядерній модернізації задля безпечного, надійного та ефективного ядерного стримування, вжитті заходів зниження ролі ядерної зброї у світі, контролі над озброєннями, посиленні безпеки за допомогою неядерного потенціалу, взаємодії між ядерними державами для зміцнення стратегічної стабільності й зменшення ризику ядерної війни.

"Сполучені Штати відверто визнають і підтверджують, що ядерну війну не можна виграти й ніколи не можна вести. Ми закликаємо держави, які володіють ядерною зброєю, взаємодіяти зі США для зниження ризиків і забезпечити прозорість щодо ядерного потенціалу й доктрини", — додав заступник очільника Пентагону.

Нагадаємо, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що світ зіткнувся з ядерною небезпекою, небаченою з часів холодної війни.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності