Померла 98-річна зв'язкова УПА Ванда Горчинська

Померла 98-річна зв'язкова УПА Ванда Горчинська

Жінка, яка відбула 15 років радянських таборів, була учасницею Норильського повстання

Відома членкиня підпілля ОУН та медсестра Ванда Горчинська померла 24 липня на Тернопільщині.

Про це повідомив львівський журналіст Роман Андрусяк.

Як сповістила донька відомої борчині за Україну, Ванду Горчинську поховають сьогодні ж, 24 липня.

Ванда Горчинська народилася 5 липня 1924 року в місті Копичинцях Гусятинського району на Тернопільщині у сім'ї українки Теклі Ухач і поляка Петра Горчинського. Працювала санітаркою в районній лікарні.

У 18 років приєдналась до Організації українських націоналістів, отримавши псевдо "Домовина". Взяла участь у замаху на офіера НКВС, через провал якого вимушена була перейти на підпільне становище. Працювала зв'язковою, друкаркою, медсестрою Копичинецького надрайонного Українського Червоного Хреста. На весні 1946 року Ванду Горчинську заарештували радянські карателі. Вона була засуджена до 15 років каторжних таборів з конфіскацією всього майна.

Пройшла через табори Мордовії та російського Заполяр'я, брала участь у знаменитому повстанні в'язнів у таборі біля Норильська на крайній півночі у 1953 році. Вийшла на волю у квітні 1956 року та була остаточно реабілітована після проголошення Незалежності 7 липня 1992 року.

[caption id="attachment_42495" align="aligncenter" width="794"] Ванда Горчинська
Фото: Суспільне[/caption]

Від радянського терору постраждала також родина Ванди Горчинської. Її батьків заслали до Амурської області, де вони й померли. Її чоловіка Романа Демчука засудили на 25 років таборів, і він повернувся до рідного міста Копичинці лише у 1976 році, вже за правління Брежнєва.

Нагадаємо, 19 липня на 92-му році відійшов у вічність ветеран Української Повстанської Армії Федір Грабовенський. Чоловік був активним членом братства вояків ОУН-УПА колишнього Миколаївського району Львівщини.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності