• Головна
  • Новини
  • ЄС може представити сьомий пакет санкцій протягом тижня — ЗМІ

ЄС може представити сьомий пакет санкцій протягом тижня — ЗМІ

ЄС може представити сьомий пакет санкцій протягом тижня — ЗМІ

Цей пакет включатиме заборону на імпорт російського золота

Євросоюз готується оприлюднити та затвердити новий пакет санкцій проти росії протягом тижня. Очікується, що в ньому буде заборона імпорту російського золота.

Про це повідомляє EURACTIV з посиланням на декількох дипломатів ЄС.

Підготовка до нового, сьомого, пакету має відновитися в четвер і п’ятницю 14 і 15 липня. Ймовірно, що він буде затверджений державами-членами до середини наступного тижня.

Цей пакет включатиме заборону на імпорт російського золота, яке є найбільшим неенергетичним експортом країни, а також буде розширено список товарів подвійного призначення, заборонених для експорту в рф. Серед інших заходів пакету — нові персональні санкції проти фізичних та юридичних осіб, пов’язаних із ширшим оточенням президента росії Владіміра Путіна.

Ембарго на золото було раніше узгоджене на саміті G7 минулого місяця членами ЄС, а саме Францією, Німеччиною та Італією з колегами із США, Канади, Японії та Великобританії.

Крім того, новий пакет санкцій буде спрямований на усунення лазівок у раніше затверджених заходах, наприклад, шляхом додавання певних продуктів до списку заборонених товарів. Деякі дипломати ЄС припускають, що у сьомому пакеті також знайдеться місце для нещодавно опублікованого роз’яснення Європейської комісії щодо транзиту підсанкційних товарів до російського анклаву Калінінграда.

Хоча деякі країни-члени, передусім зі Східної Європи, продовжують наполягати на додаткових заходах щодо енергетики, більшість країн ЄС не готові до нових кроків на кшталт повного ембарго на нафту чи обмеження щодо газу.

При цьому Україна наполягає на тому, аби в новому санкційному пакеті були заходи щодо блокування всіх російських банків, які ще не потрапили під санкції. За словами співрозмовників агентства, такі кроки можуть бути розглянуті ЄС у наступних пакетах санкцій.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності