США шукатимуть радянську зброю для передачі Україні

США шукатимуть радянську зброю для передачі Україні

Зокрема, радянське озброєння шукатимуть серед колишніх російських союзників на Близькому Сході

Президент США Джо Байден під час візиту на Близький Схід спробує знайти там радянську зброю для України.

Про це написало видання The New York Times.

Журналісти наголошують, що президент Байден пообіцяв підтримувати Україну "стільки, скільки буде потрібно", але ні він, ні ніхто інший не може сказати, скільки це триватиме. У якийсь момент, як визнають офіційні особи, запаси зброї в США та Європі вичерпаються.

"Хоча Сполучені Штати санкціонували 54 мільярди доларів на військову та іншу допомогу, ніхто не очікує ще одного чека на 54 мільярди доларів, коли ця сума закінчиться", — йдеться в матеріалі американських журналістів.

Адміністрація Байдена шукає довгострокову стратегію щодо постачання озброєння в той час, як перспектива врегулювання шляхом переговорів ще далека, а громадськість, як пишуть в New York Times, починає відчувати втому від війни. За деякими оцінками, військова допомога Україні, прийнята Конгресом, продовжуватиметься до другого кварталу наступного року.

Але питання полягає в тому, як довго вистачить нинішніх постачань зброї та боєприпасів без погіршення військової готовності Сполучених Штатів. Американські чиновники закликали інші країни надати Україні запаси зброї радянського виробництва, з якими українці більш знайомі.

Цей пункт, пише NYT, включено до порядку денного Байдена під час його поїздки на Близький Схід наступного тижня, коли він має зустрітися з лідерами арабських держав, які в минулому були клієнтами Москви.

Крім того, Джо Байден у своїй статті для Washington Post заявив, що під час поїздки на Близький Схід намагатиметься розширити коло країн, які підтримають США у протистоянні з Росією. Байден завітає до Ізраїлю, на Західний берег річки Йордан та у Саудівську Аравію в рамках візиту 13-16 липня.

Нагадаємо, США нададуть Україні новий пакет оборонної допомоги на суму близько 0 мільйонів, яка включає, в тому числі, нові системи залпового вогню HIMARS, а також високоточні боєприпаси.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності