• Головна
  • Новини
  • У МВС пояснили, що змінилося для водіїв після підписання угоди про транспортний безвіз

У МВС пояснили, що змінилося для водіїв після підписання угоди про транспортний безвіз

У МВС пояснили, що змінилося для водіїв після підписання угоди про транспортний безвіз

Угода дозволить ввести в європейське законодавство зміни, що розширять права українців

Один із пунктів угоди про транспортний безвіз передбачає виключення необхідності водію мати, крім національного, ще й міжнародне посвідчення водія.

Про це розповів заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.

"Для підтвердження дійсності українських національних посвідчень водія угодою передбачено отримання компетентними органами країн ЄС інформації за допомогою вебпорталу, зокрема офіційного сайту ГСЦ МВС, або шляхом отримання даних з електронних посвідчень водія, що відображаються засобами порталу Дія", — зазначив Богдан Драп’ятий.

Також Драп'ятий наголосив, що наразі інформацію з українського водійського посвідчення уніфіковано з даними, що використовуються в країнах ЄС. Так, з грудня минулого року у водійських посвідченнях з'явились нові відмітки, зокрема щодо керування транспортними засобами лише з автоматичною коробкою передач.

Серед іншого, підписана Угода між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспортом дозволить ввести в європейське законодавство зміни, що розширять права українців. А саме:

  • користуватись українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом усього періоду перебування під захистом;
  • користуватись українським посвідченням водія навіть у разі закінчення терміну його дії;
  • отримати без складання іспитів тимчасове (на період перебування під захистом) посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати чи крадіжки українського посвідчення водія.

Нагадаємо, 29 червня Україна та ЄС підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Вона скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх і транзитних перевезень до держав ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності