• Головна
  • Новини
  • Чи треба проходити медкомісію, щоб продовжити групу інвалідності під час воєнного стану — роз'яснення МОЗ

Чи треба проходити медкомісію, щоб продовжити групу інвалідності під час воєнного стану — роз'яснення МОЗ

Чи треба проходити медкомісію, щоб продовжити групу інвалідності під час воєнного стану — роз'яснення МОЗ

Також на період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення інвалідності

Під час дії воєнного стану особам з інвалідністю не потрібно проходити повторний медичний огляд, аби надалі отримувати соціальні виплати.

Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я.

Інвалідність продовжується автоматично без перекомісії до кінця дії воєнного стану та 6 місяців після його припинення/скасування.

Також на період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення інвалідності.

"Згідно з чинним законодавством, медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров'я, що видається на основі відомостей, які підтверджують наявність у пацієнта стійких порушень функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності", — йдеться в повідомленні.

Направлення на медико-соціальну експертизу (форма 088/о) оформлює за потреби лікуючий лікар або сімейний лікар, до якого звернувся за медичною допомогою пацієнт.

Лікар, який оформляє направлення на МСЕК, не може вимагати від пацієнта-внутрішньо переміщеної особи укладання декларації.

Також лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану для підтвердження стійкого порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності людини.

Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.

Нагадаємо, від 1 липня зросли мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності