• Головна
  • Новини
  • Канал "Аверс" порушив стандарти журналістики в сюжеті про Козицького: заява Комісії

Канал "Аверс" порушив стандарти журналістики в сюжеті про Козицького: заява Комісії

Канал "Аверс" порушив стандарти журналістики в сюжеті про Козицького: заява Комісії

Автори сюжету припустилися порушень пунктів 9 та 10 Кодексу етики українського журналіста

Комісія з журналістської етики за власною ініціативою звернула увагу на сюжет телеканалу "Аверс" "Язик мій — ворог мій: за що окупанти подякували начальнику Львівської ОВА". Експерти вважають, що автори сюжету припустилися порушень Кодексу етики українського журналіста, а саме:

  • пункт 9 Кодексу етики українського журналіста: "Факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного. Неприпустимим є розповсюдження інформації, що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення»;
  • пункт 10 Кодексу етики українського журналіста: «Точки зору опонентів, у тому числі тих, хто став об’єктом журналістської критики, мають бути представлені збалансовано. Так само мають бути подані оцінки незалежних експертів».

Нагадаємо, у сюжеті телеканалу "Аверс"  журналістка за кадром розповідала про пост Максима Козицького в Facebook, у якій він звітує про нараду з аграріями щодо забезпечення пальним, наступного дня після якого відбулося бомбардування нафтобаз на Львівщині, Рівненщині та Волині. Журналістка показувала скріншоти реакцій на бомбардування користувачів соцмереж, зокрема подяку одного з проросійських Телеграм-каналів за інформацію для немовбито наведення ракетних ударів. Далі журналістка порівнювала пост Козицького з його ж проханням до медійників не знімати об’єкти критичної інфраструктури. "Необережний ляп язиком поставив цю [посівну] кампанію під загрозу" — так стверджувала журналістка. Після цього сюжет концентрується на немовбито недосвідченості Максима Козицького на подібних посадах.

Ведуча стверджувала, що: "Максим Козицький так похвалився бензиновими ріками, що після цього росіяни одразу розбомбили нафтобази на Західній Україні".

Комісія нагадує, що під час критики діяльності публічних осіб чи звинуваченні їх у протиправній діяльності журналісти мають:

  • чітко відокремлювати факти від суджень та припущень, уникати заангажованості подання інформації;
  • дотримуватись балансу в матеріалі, надаючи тим, хто піддається критиці, можливість надати пояснення або заперечити висунуті звинувачення, залучаючи незалежних експертів до коментування складних тем.

"Попри те, що війна перефокусувала оптику журналістів на питання, пов’язані з висвітленням військових дій, та змусила їх зосередитися на забезпеченні безпеки героїв своїх матеріалів, професійні стандарти мирного часу мають бути дотримані. Це означає, що будь-яка критика діяльності того чи іншого політичного діяча має базуватися на суворих правилах: будь-яке обвинувачення у протиправній діяльності має бути належно обґрунтованим, будь-які припущення мають бути відділені від фактів та не подаватися як факти, а до осіб, що піддаються критиці, варто звертатися за коментарем задля можливості висвітлити власний погляд на певну подію, що відбулася", — пояснюють у Комісії.

Додамо, раніше волинський канал “Аверс" також повідомляв нібито про нецільове використання і розкрадання гуманітарної допомоги у Львівській області.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності