• Головна
  • Новини
  • Головний військовий комісар Львівщини розповів, чи можлива обов'язкова мобілізація для жінок

Головний військовий комісар Львівщини розповів, чи можлива обов'язкова мобілізація для жінок

Головний військовий комісар Львівщини розповів, чи можлива обов'язкова мобілізація для жінок

Призов жінок на військову службу під час мобілізації можливий тільки за їх згодою

Від початку війни кожен українець захищає державу. Чимало жінок також зі зброєю в руках обороняють цілісність України. Однак попри оголошену загальну мобілізацію в країні, жінки можуть воювати лише за власною волею.

Про це в інтерв'ю Lviv.Media повідомляє начальник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Тіщенко.

"Призов жінок на військову службу під час мобілізації можливий тільки за їх згодою. Законом України не передбачений обов’язковий призов жінок по мобілізації та і необхідності в цьому на даний час не має",- сказав начальник обласного військомату Львівщини.

Зауважимо, що за даними Міноборони, станом на грудень 2021 року в ЗСУ служили 57 тис. жінок, тобто майже 22% всього особового складу. З них близько 32 тисяч – саме військові (понад 12% особового складу). Але після 24 лютого дуже багато жінок пішли в підрозділи територіальної оборони та війська.

Нагадаємо, у  зв’язку із воєнним станом та війною в Україні оновили перелік жіночих спеціальностей та професій, які можуть стати потрібними у війську.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності