• Головна
  • Новини
  • Чи будуть у львівських ресторанах майонез, сметана та заварні тістечка

Чи будуть у львівських ресторанах майонез, сметана та заварні тістечка

Чи будуть у львівських ресторанах майонез, сметана та заварні тістечка

Штрафу за невиконану рекомендацію нема, а от за отруєння - є.

Нещодавно у смт Куликів, що на Львівщині, у ресторані “Панський книш” отруїлося понад 20 людей. Причиною отруєння стала сальмонела. Після цього випадку анонсували, що заклади харчування Львівщини не зможуть готувати у теплий період року насамперед салати, заправлені сметаною чи майонезом, кондитерські вироби із заварним кремом та інші страви, що швидко псуються.

Місцеві ради мали взяти це рішення під контроль. Однак не всі зрозуміли, як бути з майонезними салатами чи стравами, що містять сметану.

Lviv.Media розібралось у цій темі.

Майонез - можна

Про це Lviv.Media розповів перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Ростислав Волошин.

«Слово “заборона” звучить дуже різко, рішення обласних комісій ТЕБ та НС носить рекомендаційний характер. Ми прийняли його, щоб убезпечити мешканців Львівщини від таких ситуацій, яка сталася у Куликові. Рекомендуємо головам райадміністрацій, міських та селищних рад провести семінари, навчання та ознайомчі бесіди з метою запобігання таких випадків», — говорить заступник начальника.

За словами Ростислава Волошина, у літній період закладам харчування варто забрати з меню такі страви: майонез, сметана, м’ясні паштети та тістечка із заварним кремом. Не кожен виробник чи ресторан може дотримуватися правильних температурних та часових режимів подачі справ.

Ресторани не штрафуватимуть, якщо вони не будуть дотримуватися рекомендацій. Бо їх невиконання не є підставою для адміністративного порушення.

Проте, коли відвідувачі закладів харчування отруїлися, штраф обов'язково буде.

Як убезпечити себе від отруєння та як зберігають продукти у ресторанах

Lviv.Media з’ясувало чим можна отруїтися у теплу пору року та як запобігти цьому. Про це розповідає су-шеф готелю-ресторану “Олена” Микола Гнатюк.

“Майонез у нашому закладі використовують у салатах та соусах. Інші заклади української кухні можуть мазати ним печінкові, кабачкові торти, або ж навіть використовувати на декор для салатів, такі страви мають зберігатися виключно у холодильнику, та не більше 6 годин”, — розповідає Микола.

Розібрана риба може зберігатися 12 годин, але, щоб вона зберігалася довше, треба помістити її у вакуумний пакет. За таких умов рибу можна тримати у холодильнику протягом доби.

“Звичайно, бажано її не заморожувати, адже так зберігається більше корисних властивостей, м’ясо не втрачає своєї консистенції. Заморожену рибу ми тримаємо до 15 днів, а слабосолену трошки довше, але вона обов’язково має зберігатися у вакуумі”, — говорить кухар.

Щоб запобігти сальмонельозу, кухар має розуміти, що, зокрема, такі продукти як яйця, слід стерилізувати. Якщо у закладі немає такої можливості, потрібно їх замочити у холодній воді з содою і очистити.

Отруїтися можна будь-чим, особливо у літній період. Дуже небезпечними є страви з майонезу та десерти. Зіпсовані десерти складно виявити, адже на них практично ніколи немає плісняви, а ще вони можуть добре пахнути та смакувати. Також небезпечним є мариноване м’ясо, яке довго стояло та почало розкладатися.

Микола Гнатюк розповів, на що треба звернути увагу, коли замовляєш страви, які швидко псуються.

“У першу чергу ми звертаємо увагу на запах та смак страви. Якщо ви відчуваєте легку кислинку або гірчинку, якої у їжі не повинно бути, тоді вона може бути зіпсована. Якщо ви замовили молочний десерт, його треба понюхати, зіпсований на запах кислий”, — підсумував су-шеф.

Нагадаємо, Lviv.Media розповіло, як харчуватись під час сильної спеки.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності