• Головна
  • Новини
  • Радник мера Маріуполя розповів жахи про роботу фільтраційних таборів росіян і процедуру відбору

Радник мера Маріуполя розповів жахи про роботу фільтраційних таборів росіян і процедуру відбору

Радник мера Маріуполя розповів жахи про роботу фільтраційних таборів росіян і процедуру відбору

"Людей тримають в приміщеннях шкіл, в спортивних та актових залах майже без їжі"

Навколо Маріуполя російські окупаційні війська організували чотири фільтраційні табори для мешканців міста. Про це розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко в етері Ukraine.Media.

За його словами, неподалік Маріуполя є чотири фільтраційні табори: два — в Мангуському районі, один в Нікольському районі і один в селищі Азовського району (окупована територія ще від 2014-го).

Перші три працюють для тих, хто намагається виїхати в Україну, а табір в Азовському районі для тих, кого вже депортували з Маріуполя.

"І там, і там процедури однакові принизливі. Людей тримають в приміщеннях шкіл, в спортивних та актових залах майже без їжі", — коментує Петро Андрющенко.

За його словами, процедура фільтрації відбувається у два етапи.

Спочатку людей допитують щодо ставлення до росії, до України, до путіна. Потім перевіряють усі електронні гаджети,оглядають тіла на наявність якихось позначок, тату “нацистського характеру”. За будь-яке патріотичне тату люди потрапляють у справжній концтабір у Докучаєвську.

"Нема людей, які хочуть потрапити до росії. Але якщо людина просиділа в сирому підвалі, майже без їжі, в холоді, і її дістають з підвалу, саджають в автобус і везуть кудись - це примус чи ні? Ми вважаємо, що це цілковитий примус. Люди, що вирвалися з лап росії і повертаються додому, починають розуміти, що щось іде не так, ще на залізничному вокзалі у Таганрозі", — каже радник мера Маріуполя.

На його думку, не всякий примус - це дуло автомата, адже окупанти використовують і психологічний стан людей.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності