• Головна
  • Новини
  • Львівська обласна рада не виділила грошей на опалення комунальних установ

Львівська обласна рада не виділила грошей на опалення комунальних установ

Львівська обласна рада не виділила грошей на опалення комунальних установ

Лікарні, музеї, освітні заклади ризикують надовго залишитись без тепла

Львівська обласна рада поки що не прийняла рішення про компенсацію оплати за тепло для комунальних установ. Усі заклади, засновниками яких є обласна рада, наразі не можуть підписати контракти з постачальниками газу та оплатити енергоносії до кінця року. Про це повідомив заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.

"Це - обласні лікарні, ліцеї та інші освітні заклади, дитячі будинки, заклади культури, серед яких і музеї з унікальними колекціями, котрі потребують відповідного температурного режиму і вологості. Попри те, що держава зменшила ціну на цей енергоносій рівно наполовину від ринкової ціни, Львівська обласна рада вперше за кілька років відмовилася дофінансувати різницю у ціні енергоносія", - розповів він.

За його словами, щороку у свій бюджет комунальні установи закладають кошти на енергоносії. Торік на літо це було 4 грн/м3, а на осінньо-зимовий період - 7 грн/м3.

"Цьогоріч йшлося про 8-10 грн/м3. Такої масштабної “газової” агресії та шантажу Росії щодо цілої Європи, та України в тому числі, ніхто не передбачав. Однак вона сталася, і ринкова ціна газу в Україні виросла до 33-35 грн/м3. Ніхто не придумав цю суму просто так - вона розрахована відповідно до Закону України “Про ринок природного газу”, - пояснив посадовець.

Зрештою уряд, представники органів місцевого самоврядування та Нафтогаз підписали меморандум, завдяки якому ціну на енергоносії в опалювальному сезоні 2021-2022 вдалося зафіксувати у розмірі 16,5 грн/м3 з ПДВ та транспортуванням.

Власне, різницю між планованими 8-10 та 16,5 грн/м3 і намагалися сьогодні компенсувати обласним комунальним установам до кінця року.  Для цього потрібно орієнтовно 49 мільйонів гривень.

"Голова бюджетної комісії Володимир Квурт запропонував залишити ці 49 млн гривень нерозподіленими невідомо доки і для чого. А потім ціла фракція зігнорувала засідання Львівської обласної ради, пославшись на ситуацію з коронавірусом", - розповів Андрій Годик.

Додамо, сьогодні мала відбутись сесія Львівської обласної ради. Проте, через відсутність кворуму, її перенесли.

Раніше Lviv.Media повідомляло про те, що на Львівщині частина бюджетних установ не змогли розпочати опалювальний сезон. Вони не мали укладених договорів із постачальниками через значне зростання ціни на газ.

Тоді деякі школи пішли на дистанційне навчання або канікули, частину дитячих садків також зачинили. Згодом стало відомо, що до кінця жовтня договори спробують підписати, а проблеми з опаленням - вирішити.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності