• Головна
  • Новини
  • Мобілізація в Україні: що зміниться після рішення путіна

Мобілізація в Україні: що зміниться після рішення путіна

Мобілізація в Україні: що зміниться після рішення путіна

Збройні Сили України будуть поповнювати новими мобілізованими тільки після аналізу мобілізаційних процесів у рф

Після того, як президент рф владімір путін оголосив мобілізацію, росіян охопила масова істерія. Втім, це більше стосується їх висловлювань в інтернеті та намагання втекти за кордон. Ті ж невеликі акції протестів, які відбуваються у російських містах, не мають особливого ефекту, адже з ними швидко розбирається поліція. Паралельно із цим постали питання: як на це реагувати Україні? Чи буде додаткова хвиля мобілізації? Як цей процес має відбуватися? Відповіді на ці питання підготувало LVIV.MEDIA.

Ситуація з мобілізацією в Україні

Мобілізація в Україні триває до скасування воєнного стану. Чоловіків продовжать призивати на службу відповідно до військових спеціальностей. Загалом же зараз можуть мобілізувати громадян вікон від 18 до 60 років, які спроможні виконувати військовий обов’язок або ті, які перебувають у запасі.  Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний заявив, що рішення про мобілізацію 300 тисяч громадян рф не вплине на готовність ЗСУ боротися за свою свободу.

“Збройні Сили України 8 років і 7 місяців стримують збройну агресію рф проти нашої держави. Повномасштабний наступ противника не злякав нас. Більше того, ми обʼєдналися та гідно зустріли ворога. Оголошення мобілізації в росії є тому підтвердженням. Сотні тисяч чоловіків та жінок захищають рідну землю, власні домівки, своїх дітей і майбутнє України”, — зазначив Залужний.

Що про мобілізацію в Україні кажуть в Офісі Президента

Наразі в Україні не планують проводити додаткові мобілізаційні заходи. Збройні Сили України будуть поповнювати новими мобілізованими тільки після аналізу рішення путіна щодо набору до ЗС рф додаткових 300 тисяч громадян для війни. Про це заявив радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк. За його словами, в України зараз “достатньо професійна армія”.

“Вона зрозуміла і у чіткому розмірі. Давайте подивимось, що відбуватиметься з точки зору еволюційних процесів в рф. Чи дійсно вони зможуть зібрати додатково людей, окрім тих, що вже зібрали?”, — сказав Подоляк.

Він зазначив, що росіяни весь час бойових дій поповнювали штат своєї армії, тому для ЗСУ зрозуміла і математика війни, і додаткові резерви, які кидатиме росія в бій.

Кого можуть мобілізувати зараз, а хто отримає відстрочку від призову

Всі громадяни зобов’язані з’являтися за викликом військових комісаріатів для постановки на військовий облік і визначення призначення на воєнний час. Проте призивати будуть не усіх військовозобов’язаних, необхідну кількість призовників має визначити генштаб РНБО.

Загальна мобілізація відбувається у чотири етапи, які впроваджуються відповідно до потреб та можливостей під час активних бойових дій:

  • перша черга оперативного резерву — колишні військовослужбовці до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії за контрактом або під час однієї з попередніх хвиль мобілізації (йдеться саме про ветеранів бойових дій з 2014 року, а не всіх, хто коли-небудь проходив строкову службу);
  • друга черга оперативного резерву — військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом;
  • мобілізаційний резерв — військовозобов’язані громадяни, які закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу і не призивалися під час попередніх мобілізаційних хвиль;
  • громадський резерв — решта громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період (застосовується у випадку найгіршого сценарію повномасштабної війни).

Крім того, заборонили на час воєнного стану виїзд за кордон чоловіків-студентів, які навчаються у міжнародних вищих навчальних закладах. Таке рішення ухвалили через численні підробки документів.

“Щоденно виявлялися особи, які намагалися використати підроблені документи, щоб незаконно покинути межі України. За такі дії передбачена карна відповідальність. Протягом місяця виявляли сотні таких підробок”, — повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Втім нещодавно Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким військовослужбовці, у яких є троє і більше дітей віком до 18 років, можуть бути звільнені з військової служби. Також у Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт щодо виїзду військовозобов’язаних за кордон. Зокрема, чоловікам можуть дозволити перетинати кордон під щомісячний внесок на ЗСУ.

Військовий облік жінок

Також зараз активно обговорюється військовий облік жінок. Нещодавно Міністерство оборони України відтермінувало до 1 жовтня 2023 року взяття жінок на військовий облік. До того часу цей процес має відбуватися добровільно, нормуванням цього закону зараз займаються у парламенті. Зокрема, нове формулювання статті щодо обліку означатиме, що жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік військовозобов’язаних. Водночас жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності