Дрогобич став містом з найкращою практикою місцевого самоврядування в Україні

Дрогобич став містом з найкращою практикою місцевого самоврядування в Україні

Наразі у Дрогобичі розробляють декілька стратегій розвитку

Дрогобич отримав перше місце на конкурсі "Кращі практики місцевого самоврядування" у 2021 році у номінації "Реалізація проєктів стратегічного розвитку".

Lviv.Media поспілкувалося з директором Інституту міста Дрогобича Володимиром Кондзьолкою, аби дізнатися, як місту вдалося отримати перемогу.

"Коли ми розробляли стратегію Дрогобича минулого року та стратегію громади цьогоріч, ми їх створювали на основі кращих прикладів таких міст як Берлін та Відень. Цілі сталого розвитку говорять, що ми маємо розвивати місто так, аби людям було комфортно жити у ньому", — каже Володимир Кондзьолка.

Завдяки цим стратегіям комунальники Дрогобича отримали приз за кращу мобільність міста. Зараз розробляють стратегічні проєкти розвитку, у рамках яких хочуть зробити єдину лікарню міста, де проводять інтенсивне лікування, центром розвитку медицини регіону.

"Медицину не варто розглядати як окремий вид діяльності, який має розвиватися. Вона має стати центром розвитку нашої громади, а згодом й розумної спеціалізації території", — додав директор Інституту міста. 

Конкурс проводять за декількома напрямками вже 10 років поспіль. Дрогобич виграв за напрямком реалізації стратегічних проєктів розвитку вперше. Оцінювали конкурс 25 осіб, куди увійшли депутати та експерти різних галузей.

Цьогоріч конкурс проходив за такими тематичними блоками: згуртованість громади, організація системи надання медичних послуг на місцевому рівні в контексті реформи системи охорони здоров’я та реалізація проєктів стратегічного розвитку.

Як Дрогобич розвивається

У 2016 році у місті почали впроваджувати сервіси smart city. Вони допомагають владі та громаді комунікувати. Ця комунікація має чітку ієрархію, яку потрібно будувати таким чином: інформація має бути відкритою для громади, влада має консультувати людей та співпрацювати з ними. Також система призначена для розробки стратегій та проєктів громади. Вона нагадує сервіс гарячої лінії міста Львова.

"Люди бачать, що влада вкладає час та гроші, і таким чином можна робити життя громади кращим", — розповідає чоловік.

Володимир Кондзьолка каже, що 2021 рік був досить складним для міста. А з 2015 по 2020 рік завдяки інвестиціям у різні проєкти, вклали 64 мільйони у розвиток міста. Ця сума досить вагома, адже розвинули дитсадки, дитмайданчики, парки тощо. Цьому розвиткові й сприяли сервіси smart city, адже без них проєктні ініціативи точно не підтримали б.

Також місцеві проєкти дозволили громаді співпрацювати з владою, особливо, якщо це стосується ремонту доріг. Влада підтримає громаду у разі потреби та сплатить більшу частину коштів на ремонт дороги, а іншу можуть назбирати мешканці міста.

Додамо, цьогорічний конкурс є десятим. Організовується Мінрегіоном у співпраці з Програмою Ради Європи "Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні" та у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад, Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Всеукраїнською асоціацією громад.

Нагадаємо, нещодавно Дрогобич увійшов у перелік кращих у всеукраїнському конкурсі зі сталої мобільності “Краще місто України. Мобільність”.

Область

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності