Дошкільнята та школярі Львівщини стали заручниками газових тендерів

Дошкільнята та школярі Львівщини стали заручниками газових тендерів

Наразі підписують договори про постачання газу з компанією “Нафтогаз”

У Давидівській територіальній громаді заклади освіти пішли на два тижні на вимушені канікули. І така ситуація склалася не через коронавірус, а через відсутність опалення у школах та садочках.

Останніми днями у місцевому садку зафіксували 11 градусів тепла. У школі діти змушені були часто сидіти у куртках. Врешті учора батьків поставили перед фактом: і дошкільнята, і школярі наступні два тижні сидітимуть удома.

У відділі освіти сільської ради розводять руками. У них немає договору на постачання газу.

“Ми оголосили тендер, щоб укласти договір про постачання газу, ще у квітні. Ми виходили на тендер з ціною 16 гривень. На жаль, ніхто не хоче за таку суму працювати. Збільшення ціни газу передбачали, але не настільки. Остання була 46,88 гривні. Бюджетники не можуть собі дозволити закупити газ за таку суму. Тут не наша провина, ми ведемо торги від квітня місяця, але ніхто не погоджується за таку ціну виходити на тендер” — пояснила ситуацію з опаленням начальниця відділу освіти, молоді та спорту Давидівської громади Світлана Кришталь.

Зараз у Давидівській громаді проводять переговорну процедуру з постачальником. Як тільки підпишуть угоду, зможуть включити опалення. Проте схожа ситуація не тільки у цій громаді, але й половині Львівщини.

Керівник департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Богдан Кейван каже, що в області із 1 271 котельні в роботі є лише 395.

Через це лише половина садків отримує опалення, у школах та медзакладах ситуація така ж.

Богдан Кейван підтвердив слова Світлани Кришталь про те, що проблема з опаленням виникла через ціну на газ.

“Ціни цього року дуже нестабільні. Вони стрімко виросли за останній місяць. Бюджетним установам пропонували газ за ціною 30-40 гривень за кубічний метр. Вони собі таке не можуть дозволити. Тож постачальників не вдавалося знайти”, — пояснив посадовець.

Ситуація виникла незвичайна. Єдиний варіант вирішення зараз - перепідписання угоди з "Нафтогазом".

“Наразі опрацьовуємо угоди з “Нафтогазом” щодо постачання газу. Домовилися про ціну 16,55 гривні. У міру підписання договорів запускатимемо опалення” — розповів Богдан Кейван.

Він додав, що завершити всі процедури та запустити опалення мають орієнтовно до кінця місяця.

Також Богдан Кейван повідомив, що нещодавно департамент затвердив повернення різниці у тарифах для “Теплокомуненерго” у розмірі близько 955 мільйонів гривень. Наразі відповідну заявку подали до Міністерства розвитку громад та територій України. Саме Мінрегіон виходитиме з пропозицією змін до державного бюджету для компенсації різниці у тарифах.

Нагадаємо, в Україні не підвищуватимуть тарифи на теплопостачання цього опалювального сезону. Уряд зафіксував ціну на газ не більше 8 гривень за 1 кубометр.

Область

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності