На Львівщину з Франції прибув потяг із рейками для модернізації Укрзалізниці

Рейки

Це перша партія вагою 1 083 тонн. До вересня 2025 року в Україну доставлять майже 19 тисяч тонн рейок

На Львівщині зустріли перший потяг із французькими рейками для модернізації залізничної інфраструктури України. Про це 15 січня повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.

До Яворівського району прибув потяг із партією рейок виробництва французької компанії Saarstahl Rail SAS. Це перша партія вагою 1 083 тонн, яку Уряд Франції надав Україні для модернізації залізничної інфраструктури.

“Через російську військову агресію завод “Азовсталь” у Маріуполі зупинив роботу, а відтак виник дефіцит рейок вітчизняного виробництва для “Укрзалізниці”. Уряди України та Франції домовилися про співпрацю в цьому питанні та підписали Рамковий договір. За ним, до вересня 2025 року в Україну доставлять майже 19 тисяч тонн рейок, що суттєво покращить логістичні можливості країни”, — йдеться у повідомленні.

“Ці рейки, які вже сьогодні починає отримувати “Укрзалізниця”, і упродовж року будуть надходити з Франції, дозволять відремонтувати близько 150 кілометрів залізничної колії“, — зазначив спеціальний уповноважений Президента Франції з питань допомоги та відновлення України П’єр Ельброн.

Пункт прикордонно-митного огляду поїздів

Перша партія 15 січня прибула на станцію Мостиська-ІІ, де створили окремий пункт прикордонно-митного огляду поїздів. Це рішення дозволило оптимізувати логістичні процеси, підвищити пропускну здатність та забезпечити швидший рух поїздів через державний кордон.

Досі прикордонний огляд вантажів, які перевозять залізницею, здійснювали на держкордоні Україна-Польща. “В середньому така процедура тривала годину, під час огляду рух вантажних поїздів був призупинений. Це суттєво зменшувало пропускну здатність прикордонного переходу Мостиська-ІІ-Медика та не дозволяло збільшувати обсяги роботи з передачі вантажів залізницям країн Євросоюзу та приймання вантажів в Україну. В той самий час, вантажопотік з країн Європи через вказаний перехід суттєво зріс, але затримувався на кордоні для проведення операцій з прикордонного нагляду”, — йдеться у повідомленні Львівської ОВА.

Проєкт з реконструкції пункту пропуску

Торік “Укрзалізниця” розпочала проєкт з реконструкції пункту пропуску через державний кордон на станції Мостиська-II. Реалізували його за кошти фонду Європейського Союзу для інвестицій у транспорті (Connecting Europe Fаcility) та Європейського інвестиційного банку. Загальна вартість проєкту – 121 мільйон 732 тис. грн.

“Реалізовані проєкти – це для нас можливість збільшити вантажопотік майже в два рази, в перспективі навіть у три. Я сподіваюсь, це стане добрим початком наступного великого проєкту, який ми дуже хочемо реалізувати на Львівщині: будівництво євроколії Мостиська-Скнилів”, – зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Що зробили в межах проєкту

На станції Мостиська-II збудували оглядові вежі, з яких прикордонники будуть наглядати за рухомим залізничним складом, проклали до них щебеневі доріжки, встановили трикілометрову огорожу вздовж колій та між оглядовими вежами, забезпечили територію системою відеоспостереження.

Реалізація проєкту дозволить суттєво збільшити прийом-здачу вантажних поїздів через міжнародний пункт пропуску.

“Якщо раніше йшлося про 15 поїздів, то зараз кількість становитиме 30. Розташування пункту ближче до залізничних маршрутів дозволить оптимізувати процедури контролю, зменшити час очікування та прискорити перевезення. Серед інших переваг – можливість обслуговувати більше потягів і пасажирів одночасно, що знизить навантаження на інші пункти пропуску”, — повідомили у Львівській обласній адміністрації.

До слова, французька компанія Saarstahl Rail SAS спеціалізується на виробництві залізничних рейок. Щорічно завод виробляє понад 300 тисяч тонн продукції. Компанія стала партнером України у відновленні критично важливої інфраструктури в умовах війни.

Нагадаємо, Європейський інвестиційний фонд “Механізм Сполучення Європи” (CEF) частково профінансує інтеграцію залізничної системи України в транспортну систему ЄС. У липні 2024 року фонд вирішив виділити на це майже 43 млн євро. “Укрзалізниця” планує використати на обладнання євроколій до західного кордону країни.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності