Підозру у підпалі лісгоспу на Львівщині отримав родич колишнього директора

Підпал приміщень лісгоспу: підозрюють колишнє керівництво

Колишнє керівництво Рава-Руської філії ДП “Ліси України” підозрюють у численних порушеннях

Підозру у підпалі приміщень Річківського лісництва Рава-Руської філії ДП "Ліси України" висунули колишньому працівникові філії, який ще й є родичем ексдиректора цього лісництва Володимира Панечка. Про це повідомили у четвер, 27 червня, у ДП “Ліси України”. Теперішній керівник підприємства зазначав, що колишнє керівництво філії допустило масштабних порушень.

У підпалі підозрюють родича колишнього керівника лісгоспу

Підпал стався на початку цього року. Як зазначили у пресслужбі підприємства “Ліси України”, слідство розглядає версію, що злочин міг бути спробою приховати докази численних зловживань попереднього керівництва лісгоспу. “Ймовірно, на лаві підсудних можуть опинитися також інші представники родинного клану, який фактично контролював Рава-Руське господарство,” — додали у ДП “Ліси України”.

Раніше нинішній очільник Рава-Руської філії “Лісів України” повідомляв про те, що приміщення, підпалили після того, як департамент безпеки підприємства виявив самовільне захоплення ділянки, що належить філії. Земля площею 1,1 га прилягає до фермерського господарства, і на ній розташовані вольєри та інші споруди ферми. За даними теперішнього очільника філії Вадима Сороки, приватну ферму збудували силами працівників лісгоспу.

“Наші опоненти додали відверто бандитські методи зведення рахунків. Так сталося, що в контексті подій у Рава-Руській філії часто спливає прізвище Панечків. Володимир Панечко працював у нашій філії заступником, а після цього директором. Юрій Панечко — депутат Рава-Руської міської ради. Достатньо погуглити “Земля”, “Держгеокадастр”, “депутат”, “смотрящий”, “будівництво доріг” і багато іншого. Отже, родина Панечків у нас відома. Але державне підприємство — це не вотчина і не родинний бізнес. Я думав, що аудит та відкриття чисельних кримінальних справ декого протверезять. Бо зловживання дійсно масштабні,” — зазначив Вадим Сорока.

Підпалені приміщення — колишня криптоферма

Раніше ДБР викрило підпільну криптоферму, яку організувало керівництво філії “Рава-Руське лісове господарство”. Серед організаторів, зокрема, ексдиректор філії, раніше згаданий Володимир Панечко. Гроші за витрачену електроенергію сплачувало державне підприємство, а зловмисники отримували чистий прибуток. Збитки склали понад 1,5 млн грн, а посадовці заробили на цьому щонайменше 4 млн грн. Якраз у тих будівлях, які підпалили, раніше виявили підпільну криптоферму.

До слова, Володимир Панечко був директором ДП “Ліси України” протягом трьох років — з 16.03.2020 по 10.04.2023 рік. Опісля директором філії став Микола Гринчук, а після нього Василь Зінько.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності