Львівський фермер відсудив у поліції понад 50 тис. грн за моральну шкоду

Фермерське господарство виграло суд у поліції Львівської області.

Поліція за 10 років не розслідувала кримінальну справу

Господарський суд Львівської області 14 березня частково задовольнив позов фермерського господарства «Рисовський» до Головного управління Національної поліції у Львівській області та вирішив стягнути з правоохоронців 56 800 грн моральної шкоди. Про це LVIV.MEDIA стало відомо із рішення Господарського суду Львівської області, оприлюдненого 26 березня.

Суд визнав, що поліція вела розслідування надто довго

Згідно з позовом директора фермерського господарства Івана Рисовського, поліція вже 10 років не розслідує кримінальне провадження про невиконання наказу Арбітражного суду від 13 жовтня 1997 року. Згідно з цим наказом, Зубрянська сільська рада повинна була виділити фермерському господарству 4 га землі. Однак досі не зробила цього.

У 2013 році поліція почала розслідування за статтею про умисне невиконання рішення суду. Не дочекавшись за 10 років результатів розслідування, Іван Рисовський подав позов до суду. Він зазначав, що байдужість правоохоронців завдає йому моральних страждань та просив стягнути з поліції компенсацію моральної шкоди у сумі 113  600 грн.

Господарський суд встановив, що поліція не провела усіх необхідних слідчих дій. «Надмірна тривалість кримінального провадження здатна призвести до моральних страждань особи, зумовлених тривалою невизначеністю спірних правовідносин; необхідністю відвідування органів досудового розслідування; неможливістю здійснювати звичайну щоденну діяльність; підривом репутації тощо», — йдеться у рішенні суду.

У підсумку суддя Степан Коссак скоротив суму відшкодування майже вдвічі. Він визнав претензії фермера обґрунтованими й частково задовольнив його позов. Згідно з рішенням Господарського суду, з Головного управління Національної поліції у Львівській області стягнуть 56  800 грн моральної шкоди на користь фермерського господарства «Рисовський»

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності