У двох громадах Дрогобицького району досі не демонтували пам’ятники радянської доби

У двох громадах Дрогобицького району досі не демонтували пам’ятники радянської доби

У деяких громадах знаходять невідомі досі комуністичні монументи

У двох громадах Дрогобицького району (Трускавецькій і Східницькій) не демонтовують пам’ятники радянської доби. Про це повідомили на нараді у Дрогобицькій РВА за участі першого заступника начальника Львівської ОВА Андрія Годика. Під час наради обговорили процес декомунізації у районі, інформує Львівська облдержадміністрація.

Як повідомив Андрій Годик, на території Дрогобицького району загалом виявили 19 об’єктів радянської пропаганди ворога (у тому числі пам’ятник у с. Раневичі, про який дізналися під час наради), 11 з них – демонтували. Він наголосив, що процес декомунізації є дуже динамічним – періодично у громадах знаходять більше комуністичних пам’ятників, про які раніше не було відомо.

«Найбільше виявили та відповідно демонтували у Меденицькій громаді, натомість жодного не демонтували у Східницькій та Трускавецькій. Бориславська громада торік демонтувала все. В межах виїзного засідання з головами громад проговорили по кожному такому об’єкті та, як зазвичай, окреслили чіткі дедлайни. Звісно є випадки коли ми говоримо, що громада очистилася, а потім виявляємо там нові об’єкти. Цей процес дуже динамічний і змінюється ледь не щодня, проте ми вкотре розраховуємо на відповідальність голів громад у цьому питанні. Наголошу ще раз – декомунізація нікуди не дінеться, до кінця року Львівщина очиститься повністю від залишків радянського минулого», – зазначив Андрій Годик.

Станом на початок вересня на Львівщині прибрали 74% комуністичних пам’ятників. Загалом по області виявили 291 об’єкт, вже демонтували – 216. Найбільше виявили та демонтували у Львівському районі – 60 пам’ятників із 77.

Повністю декомунізували 12 громад, а саме Великолюбінську, Куликівську, Пустомитівську, Жовтанецьку, Підберізцівську та Новояричівську у Львівському районі; Стрілківську, Ралівську, Самбірську та Хирівську громади у Самбірському, а також Жидачівську в Стрийському районі та Червоноградську в Червоноградському районі.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності