Апеляційна палата ВАКС закрила справу львівського депутата Камельчука за строком давності

Апеляційна палата ВАКС закрила справу львівського депутата Камельчука за строком давності

Закінчення строку давності та наявність клопотання від учасників справи є підставою для звільнення від відповідальності та закриття провадження.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 9 серпня задовольнила клопотання представників народного депутата Юрія Камельчука та закрила справу за строком давності.

Про це пишуть на сторінці Вищого антикорупційного суду України.

Клопотання розглядалося в межах апеляційної скарги на вирок ВАКС від 16 березня.

Нагадаємо, що нардепа від фракції «Слуга народу» Юрія Камельчука підозрювали у недекларуванні квартири вартістю понад 3,6 млн гривень. У січні НАБУ та САП скерували до суду справу за обвинуваченням депутата у внесенні недостовірних даних до е-декларації за 2020 рік. Окрім цього, нардепа звинувачували у непогашеному кредиті перед «ПриватБанком» на суму 48,8 тисячі доларів.

Під час допиту Юрій Камельчук заперечив звинувачення у намірі приховати оренду квартири та заявив, що готовий в будь-який час декларувати її. Щодо боргу, парламентар наголосив, що заборгованість перед банком виникла через шахрайські дії. 

«Йшлося про співпрацю з брокером про те, що я можу використовувати гроші для торгівлі на біржі, використовуючи його підказки, однак на моєму рахунку з’явилися мінуси», — зазначив політик.

Під час розгляду судової справи, прокурор попросив Вищий антикорупційний суд оштрафувати нардепа на 51 тис. грн та позбавити його права займатися депутатською діяльністю на строк до 3 років. На його думку, докази, зібрані обвинуваченням, були належними та допустимими та підстав для пом’якшення покарання немає.

Якби провину Камельчука довели, то він міг би втратити депутатський мандат.

Перша інстанція ВАКС виправдала Камельчука у зв'язку з недоведеністю у його діях складу кримінального правопорушення.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності