Більше ніж 1,3 тис. ВПО знайшли роботу на Львівщині

Торік вишкіл за скеруванням служби зайнятості пройшли 2,9 тис. осіб, з них 1,4 тис. здобули новий фах або підвищили рівень професійної кваліфікації у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості

У період повномасштабного вторгнення РФ на територію України Львівська обласна служба зайнятості працює над реалізацією кількох програм, спрямованих на створення нових робочих місць і збереження трудового потенціалу. Це допомагає безробітним повернутися до роботи, а підприємствам — знайти потрібний персонал. Передусім, на замовлення працедавців організовується професійне навчання безробітних.

Про це повідомили у Львівському обласному центрі зайнятості.

Так, торік вишкіл за скеруванням служби зайнятості пройшли 2,9 тис. осіб, з них 1,4 тис. здобули новий фах або підвищили рівень професійної кваліфікації у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Решта — стажувалися безпосередньо на робочих місцях на виробництві.

Водночас від початку оголошення воєнного стану держава фінансово підтримує працедавців, які працевлаштовують вимушено переміщених осіб, шляхом виплати їм компенсації у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожну прийняту на роботу особу з-поміж ВПО. Зокрема, у 2022 році 530 суб’єктів господарської діяльності забезпечили роботою 1 373 приїжджих з районів ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих територій, за що їм компенсовано понад 16,8 млн гривень.

Натомість на створення нових робочих місць спрямована програма відшкодування працедавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску. Цим механізмом у 2022 році скористалися 108 працедавців, із них 48 забезпечили новими робочими місцями 60 представників найбільш вразливих верств населення, а 67 суб’єктів малого бізнесу організували для безробітних 134 нові місця праці в пріоритетних галузях економіки. На цей вид послуг торік використано майже 3 млн гривень.

Додамо, що для збереження трудових колективів у період карантину, оголошення воєнного стану чи інших надзвичайних ситуацій фірми та компанії можуть претендувати на виплату допомоги з часткового безробіття. Завдяки цьому інструменту, на Львівщині фінансову підтримку отримали 311 найманих працівників, у котрих були укладені трудові відносини із 4 працедавцями. Загальна ж сума витрат на виплату допомоги з часткового безробіття становила майже 2,2 млн гривень.

Крім того, з липня минулого року діяла програма «єРобота», мета якої — фінансово підтримати бізнес у період війни шляхом виплати мікрогрантів. У результаті її реалізації 433 учасники отримали позитивне рішення щодо фінансування бізнес-ідей коштом мікрогрантів. Вони планують створити 1 045 нових робочих місць, а сума грантових коштів, що будуть освоєні на Львівщині, становить 101,6 млн гривень.

Нагадаємо, Державний центр зайнятості оголосив про старт роботи «Національного кадрового резерву». У межах цього проєкту штучний інтелект допомагатиме українцям знайти роботу або відкрити власну справу.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності